Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Co naprawdę symbolizuje tęcza? Opinia żydowskiej organizacji nie spodoba się homolobby

„Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie” – przypomniało na swoim Twitterze Forum Żydów Polskich.

Profanacja wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej zyskała w ostatnim czasie wielu obrońców wskazujących, że przecież tęcza to znak Przymierza jakie z ludźmi zawarł Bóg po biblijnym potopie. Do takiej argumentacji odniósł się niedawno Donald Tusk, przypominają dzieło Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny” gdzie Chrystus ukazany jest na tle wielkiej tęczy.

O braku korelacji pomiędzy biblijną tęczą, a symbolem tzw. środowisk LGBT odniosło się na Twitterze Forum Żydów Polskich. - Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie – podkreślono.

Na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej w Warszawie rozlepiono „tęczowe” wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej. O haniebnym, antykatolickim incydencie poinformowało Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Na murach sanktuarium nieznani sprawcy nakleili sześć plakatów z „tęczową aureolą” wokół wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.