Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wszystkie systemy totalitarne zaczynały od walki z Kościołem i chrześcijaństwem

Wszystkie systemy totalitarne zaczynały od walki z Kościołem i chrześcijaństwem, żeby likwidować wszystkie bariery moralne – mówił w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, komentując ostanie ataki na Kościół.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego odnosząc się do konferencji prasowej Grzegorza Schetyny w Toruniu, na której padły postulaty stworzenia „Komisji Prawdy” i ataki w stronę o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja mówił, że ataki na Kościół i chrześcijaństwo są celowe.

    – Dla nich chrześcijaństwo jest czymś co trzeba zdeptać i bić. Uważam, że to, co się udało stworzyć Ojcu Dyrektorowi i Rodzinie Radia Maryja, to coś, co jest dozwolone w państwie demokratycznym. Uważam, że jest to coś niezwykle istotnego, niezwykle ważnego, dlatego że im silniejsze będą wartości chrześcijańskie w społeczeństwie, tym społeczeństwo będzie silniejsze – mówił Patryk Jaki.

Polityk podkreślił, że podejście do nagłaśnianej ostatnio sprawy nadużyć wśród niektórych księży w Polsce jest nieuczciwe, gdyż nie chce się brać pod uwagę innych zawodów, gdzie zjawisko pedofili występuje w stopniu nieporównywalnie większym. Gość Radia Maryja dodał, że jeśli chodzi o wszystkie głośne przypadki wśród księży, są to marginalne sprawy, w o wiele mniejszej liczbie niż w innych zawodach. Cała ta sytuacja miała już miejsce na Zachodzie – dodaje.

    – Stoi za tym próba wprowadzenia w Polsce tego, co wprowadzano w państwach zachodnich, tzn. po prostu niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej – powiedział Patryk Jaki.

Kandydat do PE zaznaczył, że najbliższe wybory będą świetną okazją do sprzeciwienia się takiej polityce niszczenia chrześcijaństwa.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.