Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Dla muzułmanów chcieli ukryć krzyż

WIELKA BRYTANIA Kontrowersje wywołała decyzja anglikańskiej wikariusz parafii w Darlington Lissy Scott, która zgodziła się ukryć krzyż i obraz Jezusa w chrześcijańskiej świątyni, aby muzułmanie mogli przyjść się pomodlić.

Scott, zarządzająca kościołem św. Mateusza i św. Łukasza, miała zaprosić mężczyzn, którzy modlą się w pobliskim meczecie z okazji muzułmańskiego postu Ramadan, do modlitwy w chrześcijańskiej świątyni. Jednocześnie muzułmańskim kobietom zaoferowano miejsce w sąsiednich pomieszczeniach. Muzułmanów zapewniono, że krzyż i kopia znanego dewocyjnego obrazu Chrystusa „Światło świata” (ang. „Light of the World”) zostaną ukryte.

Plany omówiono na spotkaniu, które odbyło się w kościele 9 maja i w którym wzięli udział sama Lisa Scott oraz były burmistrz Darlington Gerald Lee, który stara się o „wzmocnienie harmonii rasowej” w okolicach we współpracy z grupą społeczną Świętowanie Wspólnot (ang. Celebrating Communities). Na zebraniu byli również przedstawiciele lokalnej wspólnoty muzułmańskiej.

Według „The Sunday Times” w protokole spotkania wskazano: „W jednej nawie bocznej w kościele ma nie być krzeseł, aby muzułmańscy mężczyźni mogli odmawiać modlitwy
/.../
zawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski

Pozostało 50% treści.

za: https://gpcodziennie.pl

***

"Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie."             (Mt 10,32-33)

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.