Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Nigeria zalana krwią chrześcijan! Islamscy terroryści mordują kobiety i dzieci a świat milczy!

– Ataki na chrześcijan stają się coraz bardziej agresywne – poinformował nigeryjski ksiądz John Bakeni. W afrykańskim kraju gwałtownie narasta terroryzm wobec wyznawców Chrystusa, za który odpowiadają muzułmanie dążący do islamizacji kraju.

Na niektórych obszarach wiejskich rolnicy nie są już w stanie uprawiać ziemi, ponieważ boją się utraty życia lub porwania. Terror islamistów kosztował już życie ponad 20 tys. osób, a setki tysięcy zmusił do ucieczki. Grupa Boko Haram terroryzuje też mieszkańców sąsiedniego Kamerunu.

– Nigeria to kolejny kraj, skąd dochodzą sygnały o prześladowaniu chrześcijan. Wcześniej mieliśmy do czynienia z sygnałami z Bliskiego Wschodu; od paru lat chrześcijanie również prześladowani są w Syrii; prześladowani są chrześcijanie w Iraku, gdzie przez wiele lat cieszyli się względną tolerancją, nawet w czasach Saddama. O prześladowaniach chrześcijan możemy także słyszeć w islamskim Pakistanie oraz w hinduistycznych Indiach. Tych sygnałów jest coraz więcej – powiedział cytowany przez Radio Maryja Marcin Cieniawski ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Z kolei dr Leszek Pietrzak i wskazał, że większą aktywność w ochronie prześladowanych wyznawców Chrystusa powinny wykazać organizacje międzynarodowe. – Powinniśmy domagać się od takich instytucji, jak Unia Europejska, Komisja Europejska, europejski trybunał w Strasburgu czy wielu innych instytucji europejskich, podjęcia działań – podkreślił historyk.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.