Polecane

Zakazany marsz

Harcerze z ZHP skarżą się, że nie mogli w mundurach uczestniczyć w przasnyskim Marszu dla Życia i Rodziny
– Wiemy, że drogą nieoficjalną harcerze z Przasnysza dostali zakaz uczestnictwa w marszu. To odpowiedź na to, że utworzyliśmy specjalną petycję, w której domagamy się od władz ZHP zaprzestania promowania idei LGBT.

Dostępna jest ona pod adresem www.teczowezhp.pl i podpisało się pod nią ponad 17 tys. osób.

Niestety, ale ta organizacja skręca w stronę tęczy – mówi „Naszemu Dziennikowi” Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, które organizuje marsze. W tym przypadku chodzi o Marsz dla Życia i Rodziny, który w ubiegłą niedzielę po raz pierwszy w historii przeszedł przez Przasnysz – miasto na północy Mazowsza.

Jak poinformowali nas organizatorzy wydarzenia, marsz odbył się bez oficjalnego udziału Związku Harcerstwa Polskiego, ponieważ Chorągiew Mazowiecka ZHP z Płocka miała nie wyrazić zgody na to, aby harcerze zaangażowali się w jego zabezpieczenie i zorganizowanie. W rozmowie z organizatorami tę informację potwierdzali rodzice i harcerze przasnyskiego ZHP.

Komenda Chorągwi Mazowieckiej ZHP twierdzi, że takiego zakazu nie wydawała żadnej jednostce harcerskiej ani jej członkom. „Kwestię udziału w Marszu pozostawiono do indywidualnej decyzji harcerzy i instruktorów oraz ich rodziców i opiekunów” – czytamy w oświadczeniu. Chorągiew stwierdza, że ich organizacja realizuje program, który kładzie akcent na służbę Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Jak tłumaczą, w żaden sposób nie ograniczają zaangażowania hufców i drużyn w uroczystości religijne i kościelne.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/209789,zakazany-marsz.html