Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wildstein w tygodniku "Sieci": Studium chama. Próba poniżenia najświętszych symboli jest najbardziej jednoznaczną manifestacją

Pisząc, że nikogo nie obchodzi obrażanie katolików, Wencel mija się nie tylko z prawdą, ale ze zdrowym rozsądkiem. Akty profanacji z zasady mają obrażać, inaczej nie byłyby nimi. Uczucia katolików znajdują się w centrum zainteresowania tych, którzy próbują ich dotknąć. Inaczej działania takie traciłyby sens,

a ktoś, kto byłby obojętny wobec uczuć wierzących, nie tworzyłby spektaklów szyderstwa z nich. Bo i po co? — pisze w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Bronisław Wildstein, odnosząc się do bagatelizowania przez niektórych komentatorów i publicystów profanacji, do której doszło podczas Trójmiejskiego Marszu Równości.

Publicysta tygodnika „Sieci” przytacza historię biblijnego Chama, który „widząc upojonego winem ojca, który spał nago, pokazał go swoim braciom. Ci osłonili Noego, a on przeklął syna, który nie wykazał się właściwym szacunkiem wobec ojca”.

Cham oznacza więc prostaka, który nie posiada wrażliwości ani respektu wobec innych i podstawowego ładu etycznego. Próba poniżenia najświętszych dla kogoś symboli, a więc upokorzenia go, jest tego najbardziej jednoznaczną manifestacją. Podobnie brak jakiejkolwiek refleksji nad postawami drugiej strony i próba zredukowania ich przedstawicieli do gorszego gatunku— podkreśla Wildstein.

Zastanawia się również, kto dziś w Polsce jest chamem. Jak zauważa Wildstein, nie jest to wyłącznie problem naszego kraju.

Walczący o utrzymanie władzy establishment zachodni usiłuje zdelegitymizować wszelkie ruchy i przedsięwzięcia, które naruszają obecne status quo, skompromitować je i unicestwić— pisze publicysta.

Wszyscy jego przeciwnicy mają być populistami i ultraprawicą, co okazuje, że Europą rządzi lewica lub całościowo skolonizowana przez nią prawica. Walcząc oswoją pozycję, jej przedstawiciele nie mają żadnych oporów. Jak w Polsce— zaznacza Bronisław Wildstein.

Więcej przeczytasz w tygodniku w „Sieci”, dostępnym w sprzedaży od 17 czerwca br., także w formie e-wydania.

/.../

„Sieci” - tygodnik osobistych opinii w sprzedaży także w formie e-wydania na stronie http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.