Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

To rozsierdziło lewicę z całego świata! Minister Ziobro rozprawia się z komunistami

- Nowelizacja kodeksu karnego autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości spotkała się z ostrą reakcją skrajnie lewicowych partii. - pisze "Rzeczpospotlita"

21 czerwca przed polską ambasadą w Paryżu Georges Gastaud, lider Bieguna Odnowy Komunistycznej we Francji podczas pikiety wymierzonej w nowelizację kodeksu karnego ministra Zbigniewa Ziobry, powiedział, że " Unia Europejska milcząca akceptuje represje polityczne w Polsce.  

Głównym celem zmian było zaostrzenie polityki karnej. Zmodyfikowano także art. 256 k.k., który obecnie zakazuje propagowania totalitarnego ustroju państwa. Obok faszyzmu dopisano nazizm i komunizm.

– To cios w prawo do posiadania własnych poglądów. Nie mówiąc już o tym, że przestępstwem może się stać nawet posiadanie pamiątki z Polski Ludowej. Bo to przechowywanie przedmiotu, który może posłużyć do propagowania totalitaryzmu – twierdzi Krzysztof Szwej, lider Komunistycznej Partii Polski

Jak się okazuje, partie komunistyczne z całego świata protestują przeciwko tej nowelizacji. Protesty oprócz Francuzów zorganizowały w czerwcu Komunistyczna Partia Grecji, Komunistyczna Partia Belgii, Partii Pracy Austrii i Komunistyczna Partia Meksyku. Specjalne deklaracje przyjęły włoska Partia Komunistyczna i Nowa Partia Komunistyczna Holandii, z kolei Socjalistyczna Partia Pracy Chorwacji i Nowa Komunistyczna Partia Jugosławii wystosowały pisma do polskich ambasadorów.

za:www.fronda.pl/a/to-rozsierdzilo-lewice-rz-komunistyczna-partia-polski-zostanie-zdelegalizowana,129669.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.