Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wincenty Łaszewski-Ostatnie proroctwo o Polsce

Fragmenty rozdziału „Fałszywe proroctwo, które głosi prawdę”.
„Ja wzbudzę wielką i potężną armię. To będzie największa armia modlitewna, jaką widział świat. Ona będzie burzyć warownie bałwochwalstwa. /…/ Ja wzywam Polaków, żeby powstali /…/ Wy jesteście moi ruchem oporu i będziecie stawiać opór dzieciom ciemności /…/

Nie myślcie, że jesteście małymi, nic nie znaczącymi ludźmi – mówi Pan. /…/ Jesteście źrenicą mojego oka, jesteście moimi umiłowanymi. Jesteście siłą na tej ziemi.   Dlatego szatan starał się tak bardzo was zniewolić, bo tak bardzo was się boi./…/ Polska będzie znana jako ogień Europy, będzie miejscem przebudzenia w Europie. Stanie się tak, ponieważ mój lud wołał do Mnie. /…/

Przychodzę, aby dokona przemiany tego narodu. /…/ Pracuję wśród sfer rządowych /…/ Patrzcie na przywództwo. Dokonam przebudzenia w polski rządzie /…/ Oni zegną swoje kolana i przyprowadzą naród do Chrystusa, bo nie a innego imienia, przez które można być zbawionym.

Zmienię rząd w Polsce. Postawię chrześcijan w rządzie i moje imię będzie w tym rządzie wywyższone. Jeżeli będziecie się modlić, zmienię ten naród, uzdrowię sytuację ekonomiczną Polski. Polska będzie ogniem Europy. Tutaj będzie płonąć ogień przebudzenia i ludzie będą przyjeżdżać z całego świata.”

I inne cytaty:

/…/ za czasów Jana Pawła II trzeba było walczyć z komunizmem i jego zawoalowanymi formami mającymi rzesze wyznawców w krajach Zachodu. A pontyfikatu Benedykta XVI przyszedł czas na walkę z dyktaturą relatywizmu. Teraz pojawiło się jeszcze trudniejsze wyzwanie: pora przeciwstawić się walczącemu sekularyzmowi. To bardzo ważne- mówił kardynał /…/ musimy spojrzeć na świat i dostrzec jego nowe wyzwania. I nie możemy pracować „jak zwykle”. Nie możemy trzymać się naszego status quo. Musimy szukać dróg…
(kard. Donald W. Wurfel. 2013r)

Wszystko idzie na opak…Cnota jest ścigana, występek sławiony, prawdy nie ma, kłamstwo ma trzy języki…księgi są bez mędrców, a mędrcy bez ksiąg… Zwierzęta udają ludzi a ludzie zwierzęta.

Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. (Mk 7,21-22)

Wszyscy mówią: „Ależ wszyscy tak robią, dlaczego nie mogę ja?” Nie, ja nie chcę, bo chcę żyć zgodnie z Bogiem. Święty Augustyn powiedział kiedyś: „chrześcijanie są tymi, którzy nie mają swoich korzeni na dole, jak drzewa, ale mają je w górze i żyją, nie ciążąc w sposób naturalny do dołu.”

---------------------
Przytoczono tu jedynie niektóre, wybrane fragmenty z polecanej książki Wincentego Łaszewskiego- Przywoływanie Boga. Ostatnie proroctwo o Polsce. Wyd. Fons Omnis, 2013

Copyright © 2017. All Rights Reserved.