Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Egipt: żadnego chrześcijanina w reprezentacji piłki nożnej

W trwającym do 19 lipca turnieju o mistrzostwo Afryki w piłce nożnej - 32. Pucharze Narodów Afryki w składzie egipskiej drużyny narodowej nie było żadnego chrześcijanina, co jest widoczną dyskryminacją społeczną wyznawców Chrystusa w kraju nad Nilem. Zwróciła na to uwagę wiedeńska sekcja międzynarodowej organizacji badającej prześladowania chrześcijan „Open Doors” - „Otwarte Drzwi”.

Zaznaczono, że czołowi działacze w głównych egipskich klubach piłkarskich są „fanatykami”, więc w zespołach tych nie ma chrześcijan. Tylko w klubach niższych lig są zawodnicy chrześcijańscy.

„Ta sytuacja pokazuje, jak bardzo egipskie społeczeństwo nadal jest naznaczone dyskryminacją chrześcijan. Dyskryminacja jest częścią kultury. Chrześcijanie są zbyt często uważani za fałszywych Egipcjan i niewiernych. W związku z tym chrześcijanie mają niewielkie szanse na kierownicze stanowiska w wojsku lub policji. Jest może niewielka liczba policjantów, ale w kategoriach procentowych chrześcijanie są wyraźnie reprezentowani poniżej swoich możliwości" - zauważa „Open Doors”.

Organizacja zwraca uwagę, że duże nadzieje są wiązane z prezydentem Abd-el-Fattaha al-Sisim, który już wiele zmienił w dyskursie o chrześcijanach, ale nie doprowadził do zaniku ich dyskryminacji w życiu codziennym. Nadal prześladowania są na dramatycznie wysokim poziomie. Chrześcijanie, zwłaszcza kobiety, są nękani i dyskryminowani, zarówno w pracy, jak i w oczach opinii publicznej.

Nawróceni na chrześcijaństwo byli muzułmanie nie mogą otwarcie manifestować swoich przekonań i są pod ogromną presją nakłaniani do powrotu do islamu. Oficjalne uznanie zmiany wiary w dowodzie osobistym, który jest stale używanym dokumentem w Egipcie, jest opóźniane. W odwrotnym przypadku, gdy ktoś przechodzi z chrześcijaństwa na islam, rejestracja odbywa się w możliwie najkrótszym czasie.

Reprezentacja Egiptu została wyeliminowana z Pucharu Narodów przez drużynę z RPA w 1/8 finału.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.