Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ryszard Kapuściński: Inspekcje robotniczo-chłopskie

W 1920 r. w Rosji sowieckiej powołano inspekcje robotniczo-chłopskie, które miały za zadanie m.in. wyłapywać dostawców towarów zawyżających ceny. Idąc tym przykładem, w grudniu 1981 r. Biuro Polityczne KC PZPR powołało Inspekcję Robotniczo-Chłopską, której funkcjonariusze rekrutowali się w większości z tych aparatczyków PZPR, którzy pragnęli szybko zarobić na łapówkach. I tak to jakoś funkcjonowało do 1989 r.

Przypomniałem sobie o tym, kiedy na każdym kanale telewizyjnym zaczęła się ukazywać twarz mojego ulubionego posła z PO-KO, Krzysztofa Brejzy. Zacząłem z wielką uwagą słuchać tego, co mówi ten mąż opatrznościowy, a on starał się mi przekazać, że „drożyzna dobija portfele Polaków”. W pierwszej chwili pomyślałem, że czegoś nie zrozumiałem, pogłośniłem swój telewizor i z przerażeniem dowiedziałem się, że w ciągu ostatnich czterech lat chleb podrożał o 1 zł (z 2 do 3 zł), a np. jaja o 2 zł (z 5 do 7 zł za 10 sztuk). Tego się nie spodziewałem! Dlatego natychmiast żądam powołania nowej IRCh-y, która trójkami będzie sprawdzała ceny na bazarach. Przykład powinni dać Barbara Nowacka, Krzysztof Brejza i Bartosz Arłukowicz.

Ryszard Kapuściński


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.