Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tomasz Terlikowski-Idą zmiany

Jeśli komuś wydaje się, że synod na temat Amazonii nie dotyczy Polski ani Europy i w związku z tym możemy się nim nie zajmować, to jest w głębokim błędzie. Planowane na ten rok wydarzenie ma głęboko

zmienić Kościół, a widać to nie tylko po przenikniętym ideologią ekologizmu i new age’ową nowomową dokumencie roboczym, nad którym mają dyskutować uczestnicy, ale także po zapowiedziach jego organizatorów. Nikt już nie ukrywa, że po tym Synodzie „nic nie będzie takie samo”, a przygotowujący go hierarchowie mnożą opinie na temat tego, co ma się zmienić.

Ostatnio biskup Erwin Kräutler, jeden z członków komisji przygotowującej synod, wprost wyraził nadzieję, że [wprowadzi on nie tylko  kapłaństwo dla żonatych mężczyzn, ale także diakonat kobiet.

[pozostało do przeczytania 49% tekstu]

za: https://www.gazetapolska.pl

***

Co tam Jezus Chrystus i Jego działanie - postęp to postęp! Gdyby wtedy byli bardziej postępowi uczniowie, biskup Erwin nie musiałby narażać się na...powiedzmy - pytania, skąd czerpie natchnienia?  No właśnie - skąd?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.