Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jan Pospieszalski-Nadciąga Synod Amazonii!

„To neomarksistowski manifest”, „szokujące treści i wyraz apostazji”, „heretycka aprobata pogańskich wierzeń i rytuałów…” – tak mówią zatroskani kapłani o ogłoszonym w ubiegłym miesiącu dokumencie roboczym przygotowującym Synod Amazonii.

Problem dostrzegają nieliczni odważni kapłani w Polsce, ale nie są to nasi hierarchowie, lecz prości i święci „robotnicy Winnicy Pańskiej” Dziwna jest cisza ze strony Episkopatu i groźna, biorąc pod uwagę to, o czym mówią autorzy Dubiów skierowanych do papieża Franciszka, po Amoris Laetitia.

Kard. Brandmuller i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Muller, alarmują: „Dokument stanowi atak na fundamenty Wiary!”. W całym Instrumentum Laboris można znaleźć pochwałę religii naturalnych, łącznie z rdzennymi praktykami uzdrawiania i mityczno-religijnymi formami kultów. Jest tu nawet mowa o dialogu z duchami (!).

Dla autorów dokumentu „Amazonka to złożona biosfera” (nr 10) i „rzeczywistość pełna życia i mądrości”, która wznosi się do konceptualnego paradygmatu i wzywa nas do „pasterskiego, ekologicznego i synodalnego” nawrócenia (nr 5). Aby wypełnić swoją proroczą rolę, Kościół musi brać pod rozwagę „ludy Amazonki” (nr 7), które potrafią żyć „we wzajemnym porozumieniu z całym kosmosem”.  

Jaki związek mają ekologia, gospodarka i polityka z misją Kościoła? Kto dał kompetencje biskupom do wypowiadania się w tych kwestiach??Groźne konsekwencje może mieć też możliwość wyświęcania żonatych mężczyzn, co postuluje przewodniczący synodu, kard. Hummes. Wprawdzie mówi o zniesienia celibatu na razie tylko dla tego regionu, ale może być to tylko pretekst do przyszłych zmian w całym Kościele!

Muller odpowiada: „Objawienie Boga w Chrystusie staje się obecne w sakramentach, a Kościół nie ma żadnej władzy, by zmienić treść sakramentów. Nie są to jedynie obrzędy, które nam się podobają, a kapłaństwo nie jest socjologiczną kategorią tworzenia relacji we wspólnocie”. Natomiast konkluzja Brandmullera jest bardzo mocna:

„Instrumentum Laboris obciąża synod biskupów i ostatecznie papieża poważnym naruszeniem depozytu wiary, co w konsekwencji oznacza samozniszczenie Kościoła albo zamianę Mistycznego Ciała Chrystusa w świecką organizację pozarządową”.

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.