Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Nienawiść, pogarda i bluzgi

Nienawiść, pogarda i bluzgi – to tytuł tekstu opublikowanego na portalu PCh24 w roku 2012, a który przypominamy w 68. numerze „PCh24 Co Tydzień”.
Gdybyśmy jednak chcieli opisać antykatolicką furię, jaka przetacza się przez Polskę w roku 2019, musielibyśmy sięgnąć także po inne słowa.

Prowokacja, profanacja, bluźnierstwo, świętokradztwo czy wandalizm nie wyczerpują listy określeń trafnie opisujących coraz częstsze ataki na Kościół. Antyklerykalny amok zdaje się jednak nie znać granic, stąd referując sytuację należy mówić także o pięściach, farbie, sprayu, a nawet nożu i siekierze!

Wyobraźnia dotycząca czynienia zła to głęboka studnia, którą zasypać możemy wyłącznie miłością. Wszak zło tylko dobrem uda się zwyciężyć, a w grę wchodzi przebaczenie i modlitwa za prześladowców – nigdy zaś zemsta. Czy jednak powinniśmy milczeć? W żadnym wypadku! Nie wolno nam pozostawać biernym wobec zła. Musimy także organizować obronę, gdy zagrożone są katolickie świętości, chrześcijańskie zasady życia społecznego czy ludzie życie i zdrowie.

Z jednej strony: walka z grzechem usiłującym podbić Polskę, z drugiej: pomocna dłoń wyciągnięta w stronę naszych bliźnich, grzeszników – to zadanie, przed jakim stają wszyscy katolicy obserwujący wzbierającą i coraz agresywniejszą falę chrystianofobii w Polsce. Módlmy się, abyśmy sprostali wyzwaniu!

 WESPRZYJ PCH24.PL

Portal PCh24.pl utrzymuje się wyłącznie dzięki datkom przekazanym przez naszych wiernych Czytelników oraz Przyjaciół, co sprawia, że nie jesteśmy w żaden sposób uzależnieni ani od wielkich koncernów medialnych, ani od wszelkiego rodzaju politycznego nacisku. Każda przekazana na Portal złotówka pomoże nam w kontynuowaniu naszej misji. Aby wesprzeć portal, wystarczy kliknąć w poniższy link.

WSPIERAM <https://www.pch24.pl/wesprzyj?ka=560098>  

/.../
Z wyrazami szacunku,
Michał Wałach
Redaktor wydania

Copyright © 2017. All Rights Reserved.