Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Stop nienawiści wobec chrześcijan!

Parę tygodni temu pisałem, że według francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w 2018 r. dokonano 872 ataki na kościoły, a w tym roku ta liczba zwiększyła się o 25 proc. W Polsce do niedawna te liczby przyjmowane były z niedowierzaniem i wszyscy uważali, że w naszym kraju podobne ataki są niemożliwe. Otóż okazuje się, że

według raportu Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris w roku 2018 odnotowano w Polsce ponad 30 przestępstw wynikających z nienawiści do chrześcijan, a według danych zebranych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w latach 2012–2014 w Polsce rocznie dochodzi do ponad 1000 aktów dyskryminacji i agresji względem wiernych, księży, miejsc czy świętych symboli. Te dane w zastraszającym tempie rosną i codziennie docierają do nas informacje o atakach na Kościół i wartości chrześcijańskie. Nie czas, żeby przypominać bezczynność prokuratury, która nie egzekwuje przepisów prawnych umożliwiających ukaranie sprawców tych haniebnych czynów. Jednak trzeba poprzeć apel Instytutu Ordo Iuris do prokuratora generalnego o interwencję, aby skutecznie karać osoby atakujące Kościół.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.