Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Arcybiskup Jędraszewski wciąż na celowniku

IDEOLOGIe \ „Kościół zawsze był znakiem sprzeciwu i tak pozostanie”


Do osób krytykujących słowa abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie” dołączyli też politycy konserwatywnego ponoć PSL. – Zawsze będę krytykował księży, którzy z ambony uprawiają politykę – mówi „Codziennej” poseł ludowców Eugeniusz Kłopotek. – Wymądrzanie się na temat praktyk Kościoła z pozycji osób świeckich uważam za niesmaczne – ripostuje europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Z okazji obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w czwartek w bazylice Mariackiej w Krakowie odprawiono mszę św. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski mówił w homilii, że to „z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska”. – Trzeba było długo na nią czekać [...] Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – dodał duchowny.

Po słowach arcybiskupa część opozycji oraz przychylnych jej mediów rozpętała burzę. Oprócz Michała Boniego, Roberta Biedronia czy Tomasza Lisa obelgi pod adresem duchownego skierowała też m.in. Joanna Senyszyn. „Obrzydliwe są słowa i postać abp. Jędraszewskiego, ale jeszcze gorsze, że bezmyślne barany, pardon owieczki, biją mu brawo” – napisała na Twitterze.

Nie dziwi atak na Kościół ze strony ugrupowań lewicowych, jednak zaskakujące okazują się wypowiedzi polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego – partii definiującej się ostatnio jako konserwatywna i chrześcijańska. W rozmowie z „Codzienną” senator PSL Jan Filip Libicki wskazał, że jest „zdziwiony wypowiedziami abp. Jędraszewskiego w tej kwestii, zważywszy na pewne sprawy ciążące na nim w związku z przypadkiem abp. Paetza”. Nieprzychylny wobec wypowiedzi duchownego jest też poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. – Zawsze będę krytykował księży, którzy z kościelnej ambony uprawiają politykę. Gdyby [abp Jędraszewski – przyp. red.] to powiedział w wywiadzie dla gazety czy telewizji, mógłbym przebaczyć – tłumaczył poseł Kłopotek w rozmowie z „Codzienną”.

– Nie będę rozkazywał kapłanom, gdzie mają wygłaszać homilię. Przepraszam, ale to nie jest nasza rola. Wymądrzanie się na temat praktyk Kościoła z pozycji osób świeckich uważam za niesmaczne – odniósł się do słów polityka PSL europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. – Kościół zawsze był znakiem sprzeciwu i tak pozostanie. Abp Jędraszewski o tym wie. Czy jego przeciwnicy również? – mówi Czarnecki w rozmowie z „Codzienną”.

Autor: Aleksander Mimier

za:https://gpcodziennie.pl

***
PSL (ZSL) zawsze w tryndzie :-(
Ongiś w sojuszu z najpostępowszą partią zjednoczoną i quasi robotniczą a teraz... Ale żeby aż tak?...Wespół zespół z nawiedzeniami Szynyszyn itp... Bez rozumnej pamięci o klasycznej definicji pojęcia "polityki" ("Roztropne działanie dla dobra wspólnego")?...
To nie tylko kłopotek - to całkiem duży kłopot...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.