Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

„Polsko, oto Matka twoja” – Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

– Świat, w którym przyszło nam żyć nienawidzi Kościoła Chrystusowego, bo są ludzie, którzy za swój cel życia wybrali nie dobro i miłość, ale kłamstwo i nienawiść – powiedział ksiądz Bogdan Bartołd podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

w Archikatedrze Świętego Jana w Warszawie. We mszy uczestniczyły rodziny, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy. 10 sierpnia 2019 r. przypada 112. miesięcznica katastrofy.
„Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska”

– Jesteśmy strażnikami pamięci o tamtych ludziach. (...) To, co się wtedy wydarzyło, wyznaczyło dla nas święty czas pamięci, która zobowiązuje -...
zobacz więcej

Proboszcz Archikatedry, ksiądz Bogdan Bartołd nawiązał w homilii do symboli związanych z Matką Bożą.

– Co usłyszał książę Mieszko I, gdy na swoich ziemiach umieszczał Krzyż Chrystusa, a obok Krzyża Jezusa stanęła Maryja. Jezus, pewnie patrząc na naszą ziemię, powiedział: Niewiasto, oto dziecko Twoje. Polsko, oto Matka twoja. I od tej chwili naród polski zaprosił Matkę Bożą do siebie. I Matka Boża od tej chwili obecna jest pośród nas – mówił ks. Bartołd.

Niestety, jak wskazał celebrans, dziś wiele środowisk profanuje jej wizerunek. Jak mówił, są to środowiska, które propagują zło.

Nienawiść do Kościoła

– Świat, w którym przyszło nam żyć nienawidzi Kościoła Chrystusowego, bo są ludzie, którzy za swój cel życia wybrali nie dobro i miłość, ale kłamstwo i nienawiść – podkreślał. duchowny.

Ksiądz Bogdan Bartołd mówił też, że Matka Boża jest symbolem takich wartości, jak dobro, piękno, ciepło, rodzina, czy macierzyństwo. Zaznaczył jednocześnie, że takie wartości w dzisiejszym świecie próbuje się niszczyć.

– Matka Boża to ucieczka grzesznych, a świat nie chce wyzwalać się z grzechu. To pocieszycielka strapionych, a świat promuje brak nadziei, to wspomożenie wiernych, a świat chce niewierności, bo dzisiejszy świat chce żyć bez Boga, w dzisiejszym świecie nie ma dla niego miejsca – dodał.

Proboszcz Archikatedry powiedział, że trzymając się Maryi i wartości, które ona reprezentuje, człowiek pokona wszystkie najtrudniejsze zakręty historii.

We mszy w Archikatedrze świętego Jana uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier Jacek Sasin, szef MSWiA, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz były minister obrony Antoni Macierewicz.

źródło: TVP Info, IAR

za: https://www.tvp.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.