Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej - największej zbrodni „cywilizowanego” świata

80 lat mija od czasu, kiedy 1 września 1939 roku zagony niemieckich wojsk pod rozkazami przywódcy z lewicowej (sic!) NSDAP (Narodowo-Socjalistycznej Partia Pracujących Niemiec) tow. Adolfa Hitlera i jego równie owładniętych Złem towarzyszy, runęły – mimo obowiązującego paktu o nieagresji –na Polskę uzyskując dodatkowo wsparcie militarne przywódców sowieckiej, stalinowskiej Rosji w podboju i rozbiorze naszej Ojczyzny.

Później - rozzuchwalane niemrawością i biernością tzw. świata i rosnącymi apetytami - ruszyły na podbój Francji i Anglii a następnie - wespół z Japonią – wbrew układom - na swego wschodniego radzieckiego kamrata.

Ruszyły do wcielania obłędnych wizji: …heute gehört uns Deutschland, und morgen die ganze Welt …
Zuchwałość Zła jest niewyczerpana. Zmienia tylko repertuary, maski i przybrania.                                                                                                                                                                                                                                 Ono będzie trwało tak długo, jak długo będzie trwał świat–t e n  świat. A my w nim.
Jacy?... Po której stronie?...

***
„Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. (Edmund Burke)

Krzysztof Nagrodzki

za: http://krzysztofnagrodzki.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.