Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Adrian Stankowski-Pan Bóg w polityce USA

Oprócz niesłychanie mocno akcentowanej determinacji w zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa Polsce, deklaracji skierowanej faktycznie w stronę Rosji, bardzo ważnym wątkiem przemówienia wiceprezydenta USA było wyrażone wprost odniesienie do Boga. „Człowiek zapomniał o Bogu” – stwierdził Mike Pence, określając praprzyczynę narodzin dwu totalitaryzmów, która w konsekwencji doprowadziła do światowej hekatomby.

Dla wierzących takie stwierdzenie jest wręcz oczywistością, bo tam, gdzie nie ma Boga, człowiek nader często usiłuje zająć jego miejsce. Pence nie jest jednak kaznodzieją, lecz politykiem, i właśnie jako polityk szuka podstawy do odnowienia transatlantyckiej wspólnoty jako wspólnoty wartości głębszej niż lewicowe czytanki o „humanizmie” czy ewoluujących pojęciowo „prawach człowieka”. Z dużych krajów europejskich taką trwałą wspólnotę można budować właśnie z Polską

za: https://niezalezna.pl/286203-pan-bog-w-polityce-usa

Copyright © 2017. All Rights Reserved.