Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Dramatyczne słowa abp. Wardy: chrześcijanie znikają z Bliskiego Wschodu. To efekt prześladowań

– Nie możemy pozwolić, aby chrześcijanie zniknęli z Bliskiego Wschodu, a ich liczba nadal maleje. To skutek ciągłych prześladowań – powiedział abp Baszszar Warda, arcybiskup Irbilu w Iraku.

– Mamy wiele projektów, które prowadzi Kościół. Wspieramy i prowadzimy szkoły, szpitale, uniwersytety. Myślimy również o zakładach pracy, by rodziny mogły zarobić na swój byt. To wszystko wymaga natychmiastowej pomocy i finansowego wsparcia. W przeciwnym razie jutro będzie już za późno. Dlatego podkreślam i proszę: „potrzebujemy pomocy teraz, a nie jutro” - zaapelował arcybiskup Irbilu.

Jednocześnie hierarcha podziękował Polakom i Kościołowi w Polsce za nieustanną modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza w Syrii i Iraku i wsparcie materialne, jakie nieustannie dociera do tych krajów z Rzeczypospolitej. – Przeżywamy teraz w Iraku krytyczny dla nas czas. Tym bardziej polegamy na waszych modlitwach, na waszej pomocy i wsparciu. Wszystkich tych, którzy są w stanie nam pomóc, prosimy o wsparcie. Nie możemy pozwolić, aby chrześcijanie zniknęli z Bliskiego Wschodu, z Syrii i Iraku. Jest to więc mój gorący apel o pomoc i to o pomoc teraz – powiedział abp Warda.

 W ocenie hierarchy chrześcijaństwo na Bliskim Wschodzie jest „Dobrą Nowiną dla całej wspólnoty”. – Zawsze było i nadal chce być pomostem pojednania. Pomoc dla chrześcijan, to również pomoc w stabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie zawsze byli ludźmi wykształconymi, dostarczającymi dobrych usług, m.in. medycznych i tak służącymi wspólnocie. W pewnym sensie ewangelizujemy również poprzez naszą posługę i obecność. Sprawiamy, że ludzie oddychają Chrystusem i mogą Go poznać. Zatem utrzymanie na tym terenie chrześcijan jako misjonarzy, jest ważne dla nas jako Kościoła lokalnego, ale także dla katolików na całym świecie – podsumował metropolita Irbilu.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.