Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Asia Bibi w Kanadzie dziękuje za pomoc i potępia niesprawiedliwe prawo w Pakistanie

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi udzieliła wywiadu brytyjskiemu „The Telegraph”. Odniosła się do sytuacji w Pakistanie i wyraziła smutek z powodu utrzymania się tam niesprawiedliwych praw przeciwko bluźnierstwu wobec islamu.  

Chrześcijanka stwierdziła, że podczas pobytu w więzieniu nigdy nie płakała w obecności córek, jednak potem nadrabiała zaległości. Podziękowała osobom wspierającym jej ewakuację i powiedziała, że traciła już nadzieję na opuszczenie więzienia. Wyraziła jednocześnie żal z powodu konieczności opuszczenia Pakistanu bez pożegnania się z rodziną.

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi została skazana na śmierć za „bluźnierstwo” przeciwko religii islamskiej. Po 8 latach uniewinnił ją pakistański Sąd Najwyższy.   

Matka 5 dzieci wyraziła też żal z powodu utrzymywania się w Pakistanie drakońskich praw przeciwko bluźnierstwu. Skazani za obrazę islamu przesiadują latami w więzieniu i obawiają się też linczu. Chrześcijanka podziękowała pakistańskiemu Sądowi Najwyższemu za uniewinnienie. Podkreśliła jednocześnie, że również inni ludzie zasługują na uwolnienie.

Asia Bibi została skazana w 2010 roku za obrazę Mahometa gdyż w rozmowie z islamskimi kobietami miała wspomnieć ofiarę życia złożoną przez Pana Jezusa za grzeszników i spytać, co podobnego zrobił dla ludzi muzułmański „prorok”. W październiku 2018 roku uniewinnił ją pakistański Sąd Najwyższy, jednak kobieta musiała jednak chronić się przed ekstremistami. Wiosną 2019 roku sędziowie podtrzymali wywiad uniewinniający a kobieta schroniła się w Kanadzie. Kobieta przebywa tam nadal, jednak zamierza przenieść się do innego kraju na zachodzie. Dokładna lokalizacja pozostaje nieznana.

Cierpienie bohaterskiej kobiety pozwala zwrócić uwagę na prześladowanie chrześcijan, dokonujące się w Pakistanie. W rankingu organizacji Open Doors zajmującej się prześladowaniem chrześcijan Pakistan zajmuje 5 miejsce wśród krajów, gdzie prześladowania są największe. Wśród głównych przyczyn prześladowań wymienia się islamski ekstremizm, zorganizowaną korupcję i przestępczość oraz antagonizm etniczny.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.