Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.prof.Paweł Bortkiewicz TChr-Przypadki czy znaki?

Zdaję sobie sprawę z możliwych reakcji na ten tekst. Jednak spróbuję…
Los Angeles, 17.01.1994 r. – miasto dotyka straszliwe trzęsienie ziemi, którego epicentrum znajduje się w dzielnicy Northridg. Tutaj rocznie produkowano ok. 95 proc. filmów pornograficznych w skali Stanów Zjednoczonych. „Czy to wola Boża, czy też nie, nie ulega wątpliwości, że spustoszenie w kalifornijskiej Video-Sodomie posiada nieomal rysy apokaliptyczne...

Większe szkody poniosła bez wyjątku każda firma, a wiele z nich zostało sparaliżowanych” – tak pisał „Times Advocate”.

Azja Południowo-Wschodnia, 26.12.2004 r. - trzęsienie ziemi wywołuje potężne fale tsunami, które zabija ok. 300 tys. ludzi. Tereny dotknięte tą katastrofą to mekka seksturystyki, zwłaszcza dla europejskich i amerykańskich pedofilów. W Malezji, Indonezji, Tajlandii, na Filipinach obroty seksbranży wynoszą od 2 do 14 proc. ich produktu krajowego (tak informował „Newsweek Polska” z 19.06.2005). W samej Tajlandii liczba prostytutek szacowana była na 200 tys., z czego wiek 2/3 to dziewczynki poniżej 16. roku życia.
23 sierpnia 2005 roku na Bahamach uformował się Huragan Katrina , który wkrótce potem przeszedł przez południową Florydę, ale największe zniszczenia cyklon spowodował w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana.

Tygodnik „Polityka” określał  to miejsce mianem „dekadenckiego Miasta Grzechu, słynącego z rozwiązłości i korupcji". Tygodnik „Wprost” opisując historyczne i współczesne oblicze miasta pisał: „Nowy Orlean rozwijał się w totalnej separacji od pełnego religijnych zakazów, purytańskiego (...) Południa (...). Było to miasto grzechu, a popyt na seks był ogromny” (numer z 18.09.2005). To miasto było także miejscem potężnie kwitnącego okultyzmu  i semi-satanistycznego kult voodoo.

W 2015 roku świat jest poruszony trzęsieniem ziemi w Nepalu. W wielkim krzyku bólu gineły ciekawe informacje, jak ta o ewakuacji przez państwo Izrael izraelskich gejów z niemowlętami, które przyszły na świat dzięki surogatkom w Nepalu. Amerykański "Time" zwrócił uwagę, że kobietom, które urodziły dzieci Izraelczykom, odmówiono wstępu do Izraela. To stało się przyczynkiem do koślawej debaty na temat etyki wykorzystywania międzynarodowych matek zastępczych.

Rok 2019 Warszawa. 27 sierpnia do Wisły wyciekają nieczystości – według wielu mające znamiona katastrofy ekologicznej. Docierają szybko do Płocka, gdzie 27 kwietnia wizerunki Matki Bożej Królowej Polski w gejowskich aureolach były naklejana na toaletach. Tak uhonorowano nieczystości i fekalia i tak znieważono osobę Maryi. Potem przyszły inne akty dewastacji osoby Maryi Matki i Królowej, akty profanacji, bluźnierstw i szydzenia z katolików. Dokonywało się to publicznie. A wszelki opór wobec tego procesu kontrowany jest jako „mowa nienawiści”.

Może bywa tak, że przy naszej niemocy, bezradności – tej zawinionej i tek niezawinionej przemawia Bóg…

Może to wszystko przypadki? A może „nie ma przypadków, są tylko znaki?”

Copyright © 2017. All Rights Reserved.