Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

A. Sobecka: Odnoszę wrażenie, że gdyby Radia Maryja nie było w Toruniu, toruńscy działacze opozycji nie mieliby o czym mówić

Toruńscy działacze opozycji wprost lubują się w krytyce Radia Maryja i dzieł, które przy nim powstały. Czasem odnoszę wrażenie, że gdyby Radia Maryja nie było w Toruniu, ci politycy zwyczajnie nie mieliby o czym mówić – mówiła we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.

Anna Sobecka wystosowała pismo do toruńskiego posła Platformy Obywatelskiej Arkadiusza Myrchy. To reakcja na konferencję prasową z 4 października, podczas której Arkadiusz Myrcha zaatakował Radio Maryja, twierdząc, że „PiS woli wspierać imperium ojca Tadeusza Rydzyka zamiast mieszkańców Torunia”

    – Kampania wyborcza ma swoje prawa, ale opozycja przechodzi samą siebie w przeinaczaniu faktów. Nie można swej działalności poselskiej opierać na kłamstwie, na pogardzie dla środowiska katolickiego, niebraniu pod uwagę faktów, zwyczajnie na wprowadzaniu ludzi w błąd, licząc na to, że może społeczeństwo uwierzy i zareaguje – mówiła poseł PiS, odnosząc się do wystąpienia Arkadiusza Myrchy.

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy przedstawiciele PO krytykują o. Tadeusza Rydzyka CSsR oraz toruńską rozgłośnię – zaznaczyła polityk.  

    – Toruńscy działacze opozycji wprost lubują się w krytyce Radia Maryja i dzieł, które przy nim powstały. Czasem odnoszę wrażenie, że gdyby Radia Maryja nie było w Toruniu, ci politycy zwyczajnie nie mieliby o czym mówić. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w miniony piątek 4 października, gdy podczas konferencji prasowej poseł PO twierdził, że PiS woli wspierać o. Tadeusza Rydzyka zamiast mieszkańców Torunia. Bardzo dziwi ton wypowiedzi posła Arkadiusza Myrchy, który bardziej niż z działalności dla Torunia jako poseł znany jest z twierdzenia, że Belzebub był jednym z trzech króli – przypominała gość „Aktualności dnia”.

Anna Sobecka wyjaśniła, że postanowiła zareagować na oskarżenia posła Myrchy, gdyż trzeba podejmować działania przeciwko takim kłamliwym zarzutom.

    – W tym przypadku dotyczy to m.in. finansowania Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, które właśnie powstaje. W tym liście, skierowanym do posła Arkadiusza Myrchy, wyjaśniam mu, że muzeum jest państwową jednostką kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wicepremier i minister kultury powołał je w 2018 roku, a Fundacja Lux Veritatis jest natomiast współzałożycielem. Jej udział polega na tym, że fundacja przekazała na rzecz muzeum dobra materialne i niematerialne, takie jak grunt, zbiory i prace badawcze, które Rodzina Radia Maryja zbierała przez prawie 20 lat – tłumaczyła.

Atak na Radio Maryja, na o. Tadeusza Rydzyka CSsR, jest pewną formą nadrabiania, wynikającą z braku własnego programu wyborczego – oceniła poseł PiS.

    – Wiemy, że trwa kampania wyborcza. Chcę zapewnić słuchaczy Radia Maryja, że nie zabraknie nam siły woli, aby za każdym razem prostować te nieprawdziwe informacje, bo Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe rozsławiły Toruń nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To na świecie mówi się dużo lepiej i pokazuje się te dobra, które tu powstały, niż w Polsce (nie mówiąc już o naszym lokalnym podwórku toruńskim) – podkreśliła.

za: www.radiomaryja.pl

***

 O. T. Rydzyk CSsR: To, co robimy – wszystko jest zgodne z prawem


To, co robimy – wszystko jest zgodnie z prawem. Na przykład teraz muzeum – to jest zgodnie z prawem. Wolno takie rzeczy robić. Jeśli można robić i mamy takie możliwości, a nie robilibyśmy, to jest grzech zaniedbania. Ministerstwo to buduje, my włożyliśmy swój wkład bardzo duży, biegli to ocenili – mówił we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Poseł Platformy Obywatelskiej z Torunia Arkadiusz Myrcha 4 października zorganizował konferencję prasową, podczas której atakował Radio Maryja. Stwierdził m.in. „PiS woli wspierać imperium ojca Tadeusza Rydzyka zamiast mieszkańców Torunia”.

To nie jest pierwszy tego rodzaju atak. Swego czasu po Toruniu jeździły specjalne bilbordy z podobizną premier Beaty Szydło oraz moja, sugerujące, że PiS daje pieniądze Radiu Maryja – przypomniał o. Tadeusz Rydzyk CSsR. A przecież my nic nie ukrywamy – dodał.

    – Mówimy wszystko: jak to radio powstało, jak te dzieła powstają, bo to jest otwarte. Ludzie to budują, ludzie to tworzą, ludzie to utrzymują, są wolontariusze. To jest Rodzina Radia Maryja. To jest fenomen, że to zaistniało i istnieje. Dzięki ludziom. I mówimy o tym – podkreślił.

W przeszłości pewne media pisały również, że o. Tadeusz Rydzyk rzekomo jest w posiadaniu m.in. maybacha, co było oczywistym kłamstwem – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

    – Ten niby redaktor z „Gazety Pomorskiej” pisał, że „Ojciec Rydzyk jeździ maybachem”. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest w ogóle maybach. Później pytałem się ojców, co to jest. O. Jan Król zadzwonił do niego i pyta „co Pan robi?”. „I co z tego? To już jest fakt prasowy”. Fakt prasowy? Kłamstwo. I tak oni kłamią – tłumaczył redemptorysta.

Wszystkie dzieła, które powstały i powstają, są zgodne z obowiązującym prawem. Tak jest również w przypadku powstającego Muzeum „Pamięć i Tożsamość” – wskazał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

    – To, co robimy – wszystko zgodnie z prawem. Na przykład teraz muzeum – to jest zgodnie z prawem. Wolno takie rzeczy robić. Jeśli można robić i mamy takie możliwości, a nie robilibyśmy, to jest grzech zaniedbania. Ministerstwo to buduje, my swój wkład włożyliśmy bardzo duży, biegli to ocenili – akcentował gość „Aktualności dnia”.

To co robimy, robimy dla Polski, a nie dla siebie – zwrócił uwagę dyrektor toruńskiej rozgłośni.

    – Służymy w radiu już 28 lat. Służymy Panu Bogu i Polsce. A tych, którzy – tak jak ta aktoreczka, która już nic nie potrafi i tylko robi skandale, to mówimy: nie bądźcie takimi aktoreczkami, tylko weźcie się do roboty, zwłaszcza w Toruniu. Powinien się cieszyć torunianin, że coś dla Torunia robimy. (…) My Toruń nagłaśniamy na cały świat. Prawdziwy torunianin cieszy się z tego, że w świecie wiedzą. (…) To jest reklama miasta – mówił redemptorysta.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.