Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Obrzydliwy artykuł w wydawnictwie Europarlamentu! ,,W Polsce zamordowano tysiące Żydów’’ i… ani słowa o Niemcach

„Polska jest zagorzale chrześcijańska i bardzo konserwatywna. Tam też w Oświęcimiu zamordowano wiele tysięcy Żydów” – to zdanie z artykułu o antysemityzmie opublikowanego przez wydawnictwo Europarlamentu. Nie, dalej autor nie wyjaśnia, że Żydów w Polsce mordowali Niemcy.

Media obiegł dziś wywiad, jaki Polska Agencja Prasowa przeprowadziła z rodzicami Jakuba Vaugon. Pochodzący z polsko-francuskiej rodziny nastolatek wygrał dramatyczną walkę o usunięcie kłamstw na temat rzekomego udziału Polaków w mordowaniu Żydów w Treblince z francuskiego podręcznika. Mimo szykan ze strony kolegów i nauczycieli, Jakub się nie poddał i wspólnie z rodzicami wywalczył sprostowanie. Walkę o prawdę historyczną trzeba podejmować wciąż na nowo, bo wciąż nie brakuje kłamstw i oszczerstw pod adresem Polaków. Takie pojawiły się nawet w publikacji Parlamentu Europejskiego.

O sprawie poinformował dziś europoseł Witold Waszczykowski. Polityk opublikował na Twitterze zdjęcia z publikacji wydawnictwa Europarlamentu, w której pojawił się artykuł sugerujący, że w Oświęcimiu w Polsce mordowano Żydów. Nie ma jednak ani słowa o tym, że Polska była okupowana i to Niemcy na jej terenie dokonywali przerażających zbrodni.

- „W wydawnictwie Europarlamentu skandaliczny artykuł o antysemityzmie. A tam zapis, że w chrześcijańskiej i konserwatywnej Polsce Auschwitz zamordował tysiące Żydów! Nic o okupacji Polski i nic o winie Niemiec” - alarmuje europoseł Waszczykowski.

W poświęconym antysemityzmie artykule autorzy donoszą, że „Polska zajmuje czwartą pozycję w badaniu miejsc, gdzie Żydzi obawiają się antysemityzmu”. Pada w nim następujące stwierdzenie:

- „Polska jest zagorzale chrześcijańska i bardzo konserwatywna. Tam też w Oświęcimiu zamordowano wiele tysięcy Żydów”.

Choć każdy polski czytelnik wie, że to manipulacja, młody, np. francuski czytelnik, który w szkole korzystał z podręczników jak ten wydany przez wydawnictwo Hatier, z którym walczył Jakub Vaugon, może wynieść z lektury przekonanie, że to Polacy odpowiadają za mordowanie tysięcy Żydów. Nie ma w artykule żadnej informacji o tym, że Żydów w Polsce mordowali okupujący nasz kraj Niemcy.

za:www.fronda.pl

***

No to nagłaśniać, pozywać! Walczyć z nieukami albo...płatnymi...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.