Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Romanowski składa wniosek o unieważnienie uchwały w sprawie furgonetek pro life

- Złożyłem do wojewody mazowieckiego wniosek o unieważnienie uchwały warszawskiej Rady Miasta ws. zakazu poruszania się tzw. furgonetek pro-life - poinformował wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski z Solidarnej Polski.
W ocenie Romanowskiego uchwała narusza konstytucyjne prawo wolności słowa.

Warszawscy radni podjęli uchwałę dotyczącą "zakazu poruszania się niektórymi rodzajami pojazdów". Chodzi m. in. o furgonetki propagujące treści antyaborcyjne i sprzeciwiające się promocji homoseksualizmu. Projekt uchwały został zgłoszony i poparty przez Koalicję Obywatelską. Sprzeciwił się jej będący w mniejszości PiS.

Za przyjęciem uchwały głosowało w czwartek 41 radnych, przeciwko było 18. Zakaz wejdzie w życie w ciągu pięciu dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym, chyba że uchwałę w trybie nadzorczym uchyli wojewoda.

- Uchwała jawnie ogranicza wyrażone w art. 54 konstytucji prawo do wyrażania własnych poglądów. Nie ma zgody na autorytarne zapędy i kneblowanie ust tym, którzy chcą chronić życie bezbronnych. W związku z tym złożyłem wniosek do wojewody mazowieckiego o unieważnienie tej uchwały - poinformował Romanowski na Twitterze.

Radni KO uzasadniali zasadność swojego projektu uchwały tym, że "obecne przepisy prawa są niewystarczające, a Warszawa to miasto dla wszystkich, to otwarta nowoczesna stolica państwa demokratycznego".

za:www.fronda.pl

***

I pomyśleć, że kiedyś chciałem zostać i mieszkać w Warszawie...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.