Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Słynny szwedzki szpital wycofuje się z zabiegów tzw. zmiany płci u dzieci i młodzieży

Słynny szwedzki szpital uniwersytecki Karolinska przeprowadzający „zabiegi zmiany płci” u dzieci i młodzieży podjął decyzję o zaprzestaniu tego procederu.
Na decyzję placówki wpłynęło orzeczenie sądowe.

Brytyjski Wysoki Trybunał Sprawiedliwości uznał, że istnieją dowody potwierdzające, że „terapia”, która polega m.in. na okaleczaniu i aplikowaniu hormonów nie przekłada się na poprawę kondycji zdrowotnej nieletnich.

Słynny szpital kończy z zabiegami tzw. zmiany płci u dzieci i młodzieży

Szpital Uniwersytecki Karolinska przyznał, że w rezultacie stymulowanej m.in. metodami chirurgicznymi i chemicznymi przemiany u tzw. osób transseksualnych pojawiają się „negatywne, rozległe i nieodwracalne konsekwencje”. Wskazano w tym kontekście: choroby układu krążenia, osteoporozę, bezpłodność, zwiększone ryzyko raka i zakrzepicę.

Brytyjski sąd wyraził konsternację i zdziwienie, jak niewiele rzetelnych danych zbieranych było przed rozpoczęciem procedury tzw. zmiany płci, nawet w przypadku dzieci będących przed okresem dojrzewania. Trybunał podkreślił, że procedury przyjęte wobec młodzieży z zaburzeniami nie uwzględniały jednocześnie przyczyn dysforii płciowej, której najczęściej towarzyszą rozmaite choroby współistniejące.

Przypadek Keiry Bell

Trybunał zajął się przypadkiem Keiry Bell. Kobieta zeznała, że cierpiała na depresję i lęki. Była porzucona przez rodziców i odczuwała wyobcowanie ze strony rówieśników.

Do kliniki trafiła jako piętnastolatka. W placówce nie zaoferowano jej jednak odpowiedniej pomocy psychologicznej, lecz zalecono „zmianę płci”. W ocenie sądu, lekarze zawiedli swoją pacjentkę, przekonując ją, że problem zostanie rozwiązany za pomocą zabiegu i terapii hormonalnej.

– Byłam nieszczęśliwą dziewczyną, która potrzebowała pomocy. Zamiast tego, potraktowano mnie jak eksperyment – powiedziała w sądzie Keira Bell.

„Przypadek Keiry Bell pokazuje pewien mechanizm, który jest powielany przez placówki medyczne od lat. Zbuntowana i nieszczęśliwa nastolatka nalega na „zmianę płci”. Lekarze przeprowadzają powierzchowne badania, niezbyt szczegółowy wywiad środowiskowy i szybko zgadzają się na rozpoczęcie transformacji. Zaczyna się przyjmowanie leków blokujących dojrzewanie, zastrzyki z testosteronu i na koniec mastektomia. Po wszystkim pacjentka jest tak samo nieszczęśliwa jak przedtem. Na zmianę decyzji jest już jednak za późno” – tłumaczy VaticanNews.va.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.