Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Druzgocący raport Géralda Darmanina: biali katolicy najbardziej prześladowaną grupą społeczną we Francji

Jak podaje francuski minister spraw wewnętrznych, w 2020r. drastycznie (o ponad 65 proc. w odniesieniu do poprzednich lat) wzrosła liczba aktów przemocy na tle rasistowskim wymierzonych przeciwko... białym osobom. Podobnie ponura statystyka dotyczy ataków na katolickie kościoły i cmentarze; to właśnie miejsca katolickiego kultu najczęściej padają ofiarą wandali.

Podczas gdy codziennie słyszymy o „walce z rasizmem”, głośno jest także o „działaczach antyrasistowskich” walczących o prawa czarnoskórych osób, rasizm wymierzony w białych ludzi ma się we Francji [i nie tylko tam – przyp. red.] coraz lepiej. Według raportu Géralda Darmanina przedstawionego Narodowej Komisji Konsultacyjnej ds. Praw Człowieka dotyczącego walki przeciwko rasizmowi i ksenofobii, w 2020r. najczęstsze były rasistowskie akty przemocy wymierzone w białych obywateli Francji. Podczas gdy nie odnotowano wzrostu poziomu przemocy skierowanej przeciwko osobom pochodzenia arabskiego czy też ciemnoskórym obywatelom, rdzenni biali Francuzi są jedyną grupą, która znacznie częściej w 2020r. padała ofiarą ataków na tle rasistowskim, i to pomimo tego, że według raportów policyjnych łączna liczba przestępstw na tle rasistowskim w 2020r. spadła o ponad 2 proc. w odniesieniu do 2019r.

Raport zawiera także dane dotyczące ataków na tle religijnym: liczba tego typu aktów przemocy wzrosła w 2020r. aż o 89 proc. w odniesieniu do 2019r. Ofiarami 86 proc. wszystkich ataków na tle religijnym padali francuscy katolicy. Tak samo kształtują się proporcje w kwestii ataków na miejsca kultu: ponad ¾ aktów wandalizmu było wymierzonych w katolickie kościoły, kapliczki i cmentarze. Jak zatem wynika z raportu przedstawionego przez ministra spraw wewnętrznych, biali katolicy są najbardziej prześladowaną grupą religijną we Francji.

za:bialykruk.pl

***

Co zrobiłaś ze swoją wiarą Francjo !?

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.