Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

USA. Sceny jak z najgorszego horroru. Żyjącym dzieciom wycinano narządy do badań i eksperymentów

– Dokumenty te pokazują, że pieniądze podatników są wykorzystywane do przekształcenia Uniwersytetu w Pittsburghu w kompleksowy sklep z tkankami ludzkich płodów – od pozyskiwania tkanki z aborcji selektywnych, poprzez »podział« i składowanie szczątków ludzkich, po dystrybucję i wysyłkę pozyskanej tkanki – powiedział dla Fox News Tom Fitton, prezydent Judicial Watch.

Ponadto administracja Biden-Harris zdecydowała o wznowieniu eksperymentów z wykorzystaniem części ciał abortowanych dzieci.

Jak podaje portal foxnews.com, Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) w USA udostępnił 252 strony dokumentów, w których udokumentowano barbarzyńskie praktykistosowane na Uniwersytecie w Pittsburghu. Do celów eksperymentów medycznych i badawczych jeszcze żyjącym wcześniakom wycinano nerki, serca, gonady, mózg, pęcherze.

Raport Judicial Watch i Centrum Postępu Medycznego (CMP) podaje, że Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) przekazał około 32 mln dolarów na zorganizowanie na tej uczelni banku tkanek od nienarodzonych dzieci między 6 a 42 tygodniem ciąży.

Handel organami tych dzieci został udokumentowany przez dziennikarza śledczego, Davida Daleidena. Nagrał on ukrycia film udowadniający ten nielegalny i barbarzyński proceder. Chodzi o handel organami dzieci z późnych aborcji przez Planned Parenthood. Z materiału wynika, że dzieci poddawane były późnej aborcji i dostarczane do Uniwersytecie w Pittsburghu, aby z jeszcze żywych wcześniaków pobierać ich narządy.

– Niektóre dzieci w łonie matki są na tyle dojrzałe, że są zdolne do samodzielnego przeżycia podczas późnych aborcji, które de facto są prowokowanym przedwczesnym porodem, często rodzą się żywe i dopiero później są zabijane w celu pobrania narządów. Są źródłem dochodów Uniwersytetu w Pittsburghu oraz korporacji aborcyjnej Planned Parenthood, która wspiera ten proceder – powiedział dziennikarz śledczy Daleiden.


Jak wykazało śledztwo, naukowcy żądali czystych tkanek płodowych, bez skażenia digoksyną (trucizna), ponieważ zakłóca ona prowadzenie badań oraz ich wyniki. Jak ustalono, nawet 50% takich późnych aborcji doprowadza do urodzenia się jeszcze żyjącego noworodka.

- Judicial Watch i Centrum Postępu Medycznego zauważyli również, że Uniwersytet w Pittsburghu chwalił się oferowaniem „szybkiego dostępu do bardzo wysokiej jakości tkanek”, w tym „świeżości” części ciała abortowanych dzieci – czytamy.

Ponadto wykryto, że na Uniwersytecie w Pittsburghu w ramach eksperymentów skórę dzieci przeszczepiano szczurom laboratoryjnym. Badania te były fundowane przez NIAID, organizację zarządzaną przez dr. Anthony’ego Fauci.

W badaniu opublikowanym we wrześniu 2020 r. w czasopiśmie „Scientific Reports” naukowcy z Uniwersytetu w Pittsburghu opisują sposób, w jaki wykorzystali oni skalpy z abortowanych dzieci do stworzenia „humanizowanych” myszy oraz szczurów do badania ludzkiego układu odpornościowego. Do badań załączyli zdjęcia z eksperymentu. Są to przerażające obrazy pokazujące kępki włosów niemowląt rosnące na gryzoniach.

Jak poinformowała dr Tara Sander Lee, dyrektor ds. nauk przyrodniczych w pro-life Charlotte Lozier Institute, „decyzja administracji Biden-Harris o wznowieniu eksperymentów z wykorzystaniem części ciała abortowanych dzieci jest sprzeczna zarówno z etyką, jak i większością obecnej nauki”.

Zaznaczyła ona także, że są już dostępne lepsze i etyczne alternatywy do prowadzenia takich badań. Są nimi modele dorosłych komórek macierzystych, które są wykorzystywane przez rzesze naukowców na całym świecie do opracowywania i produkcji zaawansowanych leków. Nie istnieje żadna konieczność wykorzystywania niewinnych nienarodzonych dzieci i uśmiercania ich.

za:www.fronda.pl

***

Amerykańscy biskupi alarmują: grozi nam najbardziej proaborcyjne prawo wszechczasów!

Wobec mającego nastąpić w tym tygodniu głosowania nad przepisami pozwalającymi na dokonywanie aborcji głos zabrali przedstawiciele amerykańskiego episkopatu. Według biskupów, nowe prawo pozwoli na aborcję na życzenie w trakcie całego okresu płodowego dziecka. Episkopat określił przepisy jako „najbardziej proaborcyjne prawo wszechczasów”.

Abp Joseph Naumann, przewodniczący komisji ds. pro-life przy amerykańskim episkopacie, w liście do polityków Kongresu z 15 września wyjaśnił, w jaki sposób ustawa rozszerzy dostęp do aborcji. Biskupi alarmują, że taki model prawny umożliwia dokonywanie aborcji aż do porodu. Jak zaznaczono, prawo w postulowanym kształcie udostępni aborcję na żądanie w całym kraju na mocy ustawy federalnej, zastępując tym samym przepisy stanowe. Ustawa unieważni dotychczasowe zakazy dotyczące aborcji oraz dopuści usunięcie ciąży w późniejszej fazie, w przypadku gdy „dokonany w dobrej wierze osąd medyczny” będzie wskazywał zagrożenie życia lub zdrowia matki.

W przypadku wejścia w życie ustawy, wszyscy Amerykanie zmuszeni byliby do wspierania aborcji przez podatki, a pracownicy służby zdrowia musieliby jej dokonywać m.in. wbrew swoim przekonaniom religijnym. Do działania wbrew sumieniu zmuszeni byliby także pracodawcy oraz ubezpieczyciele.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi ogłosiła głosowanie w Izbie nad ustawą po tym, jak w Teksasie weszło w życie prawo ograniczające aborcję po wykryciu bicia serca płodu w szóstym tygodniu ciąży. Po odrzuczeniu przez Sąd Najwyższy zakwestionowania ustawy pomocowej Prezydenta Bidena „Build Back Better Act” z 1 września, Pelosi obiecała wprowadzić ustawę o ochronie zdrowia kobiet i „zapisać w prawie opiekę zdrowotną dla wszystkich kobiet w całej Ameryce”. Ustawa ma zostać poddana pod głosowanie w tym tygodniu w Izbie. W poniedziałek poparcie dla niej wyraził Biały Dom.

W następstwie bezprecedensowego ataku Teksasu nigdy nie było ważniejsze skodyfikowanie tego konstytucyjnego prawa i wzmocnienie dostępu do opieki zdrowotnej dla wszystkich kobiet, niezależnie od tego, gdzie mieszkają.

- napisano w oświadczeniu.

Amerykańscy biskupi zaapelowali do Kongresu, aby nie zmuszał podatników do finansowania aborcji. Potwierdzając swoje poparcie dla innych przepisów, mających na celu poprawę opieki zdrowotnej dla potrzebujących, nalegają, by wytyczne dotyczące finansowania aborcji zostały usunięte z proponowanego projektu ustawy. Zaapelowali do członków Kongresu i administracji o „pracę w dobrej wierze na rzecz rozwoju ważnych i ratujących życie świadczeń opieki zdrowotnej, bez zmuszania Amerykanów do płacenia za celowe niszczenie nienarodzonego życia ludzkiego”.

za:idziemy.pl

***

Jak już pisaliśmy- bida za Bidena!

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.