Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejny sędzia na Twitterze

W kontekście reformy sądownictwa nic lepszego nie mogło się przytrafić PiS-owi niż twitterowy wpis sędziego Cezarego Skwary, zrównujący Jarosława Kaczyńskiego z... Adolfem Hitlerem. To kolejny, po Wojciechu Łączewskim, wypadek niemądrego korzystania z mediów społecznościowych przez sędziego.

Autor obraźliwych uwag nie jest nieznany – był wiceprezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, na którego profilu dokonał swojego wpisu. Niby później ustąpił z pełnionych funkcji i przeprosił, ale uczynił to połowicznie, ledwie przyznając, że użyte porównanie „było nie najlepsze”. Warto przypomnieć, że SSP „Iustitia”, delikatnie mówiąc, jest niechętne planowanej reformie i broni się rękami i nogami m.in. przed publikacją oświadczeń majątkowych sędziów oraz prokuratorów.

W tym kontekście i w sytuacji, gdy ogromna część społeczeństwa fatalnie ocenia kondycję polskiego sądownictwa, gest sędziego Skwary to dowód nie tylko niedostatków kultury i wiedzy historycznej, ale i zmysłu politycznego. Chyba że sędzia Skwara, rujnując autorytet sędziów, chce przyśpieszyć wdrożenie pierwszej od lat poważnej reformy sądownictwa. Czego jemu i innym sędziom gorąco życzę.

​Grzegorz Wszołek

za:niezalezna.pl/86789-kolejny-sedzia-na-twitterze

Copyright © 2017. All Rights Reserved.