Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polska filozof: Pszczoła jest ważniejsza od zarodka, bo... żyje samodzielnie

Agata Bielik-Robson, polska filozof, w rozmowie z Newsweekiem uparcie broni piosenkarki Natalii Przybysz. Według niej nie jest niczym dziwnym, że ta dokonała aborcji z wygody. Wedle niej miała do tego pełne prawo. Ale żeby zabić pszczółkę? To już jest okrucieństwo :

„No, ale ona ma dwoje dzieci, więc o co chodzi? Ma dwoje i dosyć. I ma prawo, by w imię poszukiwania własnego szczęścia dokonać aborcji. A pszczółek broni, bo są to żywe istoty, które czują, mają instynkt samozachowawczy, w związku z tym mają również prawo do życia. Natomiast zarodek nie jest jeszcze samodzielną istotą.”

Poinformowała pani filozof. Według Bielik-Robson nie wolno nam nazywać zarodka dzieckiem, bo… nie można byłoby wówczas dokonywać aborcji, bo zabójstwo nie może być dozwolone. Dopóki jednak zarodka nie będziemy nazywać człowiekiem – problemu, według pani filozof, nie ma. Wszystko pozwala p. Bielik-Robson powiedzieć:

„Dobrze zaplanowana, wczesna aborcja nie oznacza uśmiercenia dziecka.”


O Natalii Przybysz i jej poinformowaniu o dokonaniu aborcji p. Robson powiedziała z kolei:

„Uważam, że to jest głos odważny, bezkompromisowy i bardzo w tej chwili potrzebny. Pokazuje, że nie wystarczy tylko zachowanie tzw. kompromisu aborcyjnego, że trzeba walczyć o to, żeby dostęp do aborcji był swobodniejszy.”

Jak widać, w czarnych protestach nie chodziło wcale o kompromis, a o przyzwolenie na aborcję, jak gdyby było to usunięcie zęba.

W wywiadzie przeczytać jeszcze możemy:

„Jeśli zgodzimy się na taką definicję życia i zaczniemy zarodek otaczać nimbem świętości, to już żeśmy sprawę przegrały”

***

NASZ KOMENTARZ:  Droga Pani, mamy zatem głęboką nadzieję, że sprawę przegracie. Nimbem świętości otoczone powinno być każde życie. Od samego poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

Absurdalność słów polskiej filozof przyprawia o zawrót głowy. Oto w dzisiejszych czasach przekonywani jesteśmy, że uśmiercenie ludzkiego zarodka, a więc człowieka, to nic takiego, bo on nie odczuwa tego, co się z nim dzieje. Z kolei zabicie pszczoły jest niedopuszczalne, bo to czujące i myślące stworzenia. Jak daleko od praw boskich musiał odejść człowiek, skoro próbuje szukać sztuczek językowych, by uzasadnić zbrodnię i uśpić swoje wyrzuty sumienia? Dokąd ów świat zmierza?

za:www.fronda.pl/a/polska-filozof-pszczola-jest-wazniejsza-od-zarodka-bo-zyje-samodzielnie,81038.html

***

Mieszkańcy Nadarzyna nie chcą koncertu Natalii Przybysz

Mieszkańcy jednej z podwarszawskich miejscowości napisali petycję do wójta gminy o odwołanie koncertu Natalii Przybysz. Piosenkarka, która "zabłysnęła" wyznaniem o aborcji ma 19 listopada wystąpić w Nadarzynie.

Koncert ma odbyć się w nadarzyńskim Ośrodku Kultury. Mieszkańcy nie chcą, by osoba, która przyznaje się do zabicia swojego trzeciego dziecka, zanim się urodziło, ponieważ ie chciała "wracać do pieluch" i... powiększać mieszkania, a ponadto nie widzi w tym nic złego, występowała w miejscu, gdzie bawią się dzieci.

"Nie godzi się osobie takiej udostępniać pomieszczeń należących do społeczeństwa gminy Nadarzyn. W tych pomieszczeniach, w których ma przebywać dzieciobójczyni, zazwyczaj bawią się i uczą nasze dzieci. Takie działanie to wstyd i hańba dla Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury i dla gminy Nadarzyn!"

Internauci, którzy przygotowali petycję, zarzucają Natalii Przybysz, że tym "odważnym" wyznaniem promuje swoją płytę.


za:www.fronda.pl/a/mieszkancy-nadarzyna-nie-chca-koncertu-natalii-przybysz,81073.html

***
Mimo protestów, Natalia Przybysz zagra w Nadarzynie. "Nie wnikamy w sumienia mieszkańców i artystów"


W podwarszawskiej miejscowości Nadarzyn ma się odbyć koncert Natalii Przybysz, o której głośno zrobiło się ze względu na przyznanie się do aborcji. Jeden z mieszkańców gminy domagał się odwołania zaplanowanego na 19 listopada koncertu i uzbierał prawie 400 podpisów pod petycją w tej sprawie. Władze gminy i Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury nie zamierzają jednak odwoływać planowanego wydarzenia.

Do wójta gminy, Janusza Grzyba, wpłynęła petycja z prośbą o odwołanie imprezy i niewynajmowanie pomieszczeń artystce, która przyznaje się publicznie do aborcji. "Natalia Przybysz jest aborterką, ostatnio promującą swoją płytę, wykorzystując do tego historię zamordowania przez nią jej trzeciego dziecka" - napisał autor petycji, którym jest jeden z mieszkańców Nadarzyna.

Koncert się odbędzie

"Nie godzi się osobie takiej udostępniać pomieszczeń należących do społeczeństwa gminy Nadarzyn. W tych pomieszczeniach, w których ma przebywać dzieciobójczyni, zazwyczaj bawią się i uczą nasze dzieci. Takie działanie to wstyd i hańba dla Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury i dla gminy Nadarzyn!" - stwierdził mieszkaniec gminy, który w sieci zbiera podpisy pod petycją w sprawie odwołania koncertu.

Władze gminy nie zamierzają jednak odwoływać koncertu.
"To artystyczne przedsięwzięcia ważą o tym, czy ktoś występuje"


Tomasz Muchalski, zastępca wójta gminy Nadarzyn, w rozmowie z Polsat News stwierdził że lokalne władze "nie wnikają światopoglądowo w sumienia ani mieszkańców, ani osób koncertujących".

– Pani dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury ma nasze zaufanie, ona dobiera repertuar nie oglądając się na światopogląd – dodał. Jak zaznaczył, to "artystyczne przedsięwzięcia ważą o tym, czy ktoś występuje".
"Natalia Przybysz w zeszłym roku wydała świetną płytę, za którą dostała Fryderyka"

Kamila Michalska, dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka kultury, podkreśliła, że „nie prześwietla artystów i nie analizuje ich życiorysów”.

- Natalia Przybysz w zeszłym roku wydała świetną płytę, za którą dostała Fryderyka. To powód, dla którego 19 listopada będzie miała koncert. Nie zamierzamy odwoływać tego koncertu. Ani Natalia Przybysz, ani my - stwierdziła Michalska.

za:telewizjarepublika.pl/mimo-protestow-natalia-przybysz-zagra-w-nadarzynie-quotnie-wnikamy-w-sumienia-mieszkancow-i-artystowquot,40161.html


***
Ziemkiewicz: Wulgarne prostaczki nie zasługują na rycerskość

Jeżeli kobieta zachowuje się jak ulicznica, wulgarna prostaczka, brutalnie atakuje istniejący porządek, szydzi z religii i patriotyzmu, to nie zasługuje na ochronę przyznawaną damie – mówi Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z „Najwyższym Czasem”, komentując skandaliczne zachowania kobiet podczas czarnych protestów.

„Organizacje feministyczne usiłują grać na dwuznaczności sytuacji. Z jednej strony histerycznie atakują patriarchat, który rzekomo tak strasznie poniewiera kobietami od tysiąca lat. Z drugiej chcą korzystać z pewnych dobrych stron patriarchatu. Właśnie patriarchat wymyślił, że kobietę puszcza się przodem w drzwiach, nie krytykuje, nie bije, nie ubliża od najgorszych. Wydaje mi się, że nie należy pozwalać na taką dwuznaczność. Jeżeli kobieta zachowuje się jak ulicznica, wulgarna prostaczka, a jednocześnie szuka immunitetu za rycerskością, czyli usiłuje chować się za tym, że jest damą i nie wolno jej tak brutalnie traktować, a z drugiej strony brutalnie atakuje istniejący porządek, szydzi z religii i patriotyzmu – to nie zasługuje na ochronę przyznawaną damie” – podkreśla Rafał Ziemkiewicz.

„Potrzebny był jakikolwiek pretekst do rozpętania histerii. W ten sposób zostałem ogłoszony czołowym chamem III Rzeczypospolitej” – dodaje.

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ziemkiewicz-wulgarne-prostaczki-nie-zasluguja-na-rycerskosc,18423739638#ixzz4OrC5mCDS

Copyright © 2017. All Rights Reserved.