Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Genderowy skręt ZNP
Związek Nauczycielstwa Polskiego w jednym szeregu z Grupą Edukatorów Seksualnych PONTON i Kampanią Przeciw Homofobii angażuje się w projekty genderowe. Związek Nauczycielstwa Polskiego zasilił szeregi Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej, która postawiła sobie za cel wprowadzenie „edukacji równościowej” do systemu szkolnictwa. – Jestem w szoku, że ZNP, który zrzesza przecież polskich nauczycieli, wchodzi w coś takiego jak polityka pseudorównościowa. Od lat uczę dzieci, zawsze podkreślam, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka. Nie potrzebowałam do tego żadnych odgórnych wskazówek. I żaden z moich uczniów, teraz już dorosłych, nikogo nie dyskryminuje, nikomu nie uwłacza – komentuje Dorota Dziamska, metodyk nauczania wczesnoszkolnego. Koalicja zrzesza 60 organizacji z 20 miejscowości w Polsce, m.in. z Białegostoku, Bielska-Białej, Gdańska, Głogowa, Kędzierzyna-Koźla, Krakowa, Olsztyna, Poznania, ze Szczecina, z Szydłowca, Warszawy i Wrocławia. Działania Koalicji finansowane są w dużej mierze ze środków Fundacji im. Stefana Batorego. Porozumienie tworzą oprócz ZNP takie podmioty jak: Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej, Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT „Tolerado”, Fundacja Trans-Fuzja, Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON czy też Stowarzyszenie Queerowy Maj. Czyli – najogólniej mówiąc – organizacje pozarządowe, które nie tylko zajmują się propagowaniem haseł „antydyskryminacyjnych”, ale też próbują wkraczać z nimi do polskich szkół.

Anna Ambroziak

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/170463,genderowy-skret-znp.html

***

Rośnie Koalicja na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej. Szeregi genderowców zasilił ZNP


Związek Nauczycielstwa Polskiego ramię w ramię z Grupą Edukatorów Seksualnych PONTON i Kampanią Przeciw Homofobii angażuje się w projekty genderowe – informuje „Nasz Dziennik”. Celem wspólnych działań jest wprowadzenie tzw. edukacji równościowej do systemu szkolnictwa.


Według dziennika, ZNP zasilił szeregi Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej, która zrzesza 60 organizacji z 20 miejscowości w Polsce i w dużej mierze zasilana jest ze środków Fundacji im. Stefana Batorego. Ta zaś, jak donosiły wcześniej media, finansowana jest przez kontrowersyjnego miliardera George’a Sorosa.


W skład antydyskryminacyjnego frontu wchodzą jeszcze m.in. Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej, Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT „Tolerado”, Fundacja Trans-Fuzja, Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON czy też Stowarzyszenie Queerowy Maj.


„Postulaty, które mają realizować członkowie, to przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji, uprzedzeń, stereotypów oraz mowie nienawiści. To także wprowadzenie obowiązkowej edukacji seksualnej – neutralnej światopoglądowo, a dotyczącej homoseksualności, biseksualności i transpłciowości” – informuje „Nasz Dziennik”.


Genderowemu kształtowaniu szkół służyć mają kursy dla nauczycieli oraz nowa podstawa programowa. Ze szkół miałaby też zniknąć religia. Koalicja chciałaby też, by „tzw. edukacja równościowa miałaby być dostępna na poziomie studiów wyższych, popularyzowana podczas kursów nauczycielskich”.


Jak przypomina Magdalena Trojanowska ze stowarzyszenia Stop Seksualizacji Naszych Dzieci, Związek Nauczycielstwa Polskiego już przed laty poparł postulat lewicy o wprowadzeniu edukacji seksualnej do szkół. „Prezes Broniarz twierdził wówczas, że program edukacji seksualnej powinien kształtować postawy asertywne u młodzieży, uczyć odróżniać przemoc seksualną od zalotów, wyjaśniać kwestie związane z mobbingiem, molestowaniem seksualnym oraz gwałtem” – przypomina „Nasz Dziennik”. ZNP jest też sygnatariuszem „Porozumienia na rzecz upowszechniania edukacji seksualnej dzieci i młodzieży”.za:www.pch24.pl/rosnie-koalicja-na-rzecz-edukacji-antydyskryminacyjnej--szeregi-genderowcow-zasilil-znp,47472,i.html#ixzz4QMfUQBcA

***

Dla przypomnienia. Czołową postacią ZNP w drugiej połowie lat 30 XX wieku była.... Wanda Wasilewska. Ta sama która uważała że Polska Ludowa to za mało. Jej ideałem dla Polski była 17 republika /p/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.