Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

I wszystko jasne! „GPC”: po 1989 roku Polskę najbardziej zadłużyli Tusk i Kopacz


Z biliona złotych długu publicznego, aż jedną trzecią zaciągnęła w latach 2007-2015 koalicja Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym. W tamtym okresie zadłużenie sektora finansów publicznych wzrosło o ponad 300 mld zł – informuje na swoich łamach „Gazeta Polska Codziennie”.

W czasie rządów PO-PSL zadłużenie Polski wzrosło o 527 mld zł na koniec 2007 r. do blisko 850 mld zł na koniec 2015 r.

Przez ostatnie 16 lat dług publiczny Polski zamiast się zmniejszyć, potroił się. Warto wspomnieć, że w tym czasie PiS rządziło tylko przez trzy lata – od 2005 do 2007 roku i przez ostatni rok.

Połowę tego 16-letniego okresu władzę sprawowali Donald Tusk i Ewa Kopacz z PO, a wcześniej Leszek Miller i Marek Belka z SLD. To Donald Tusk wprowadził Polskę w gigantyczną spirale zadłużenia.

Za jego rządów publiczne zadłużenie rosło o prawie 56 mln zł dziennie, , o 2,3 mln zł na godzinę i prawie 650 zł na sekundę.
Z sektora finansów publicznych poprzednia koalicja wyłączyła np. Krajowy Fundusz Drogowy, którego zobowiązania wynosiły 30 mld zł.

Rząd Tuska by ratować finanse publiczne sięgnął nawet po środki z Funduszu Rezerwy Demograficznej, zagarnięto również 150 mld zł emerytalnych składek, ulokowanych przez Otwarte Fundusze Emerytalne w rządowych obligacjach.

Zdaniem części ekonomistów sytuacja finansów publicznych w 2016 r. znacząco się poprawiła, a to oznacza lepsze perspektywy dla gospodarki na 2017 r.

za:telewizjarepublika.pl/i-wszystko-jasne-gpc-po-1989-roku-polske-najbardziej-zadluzyli-tusk-i-kopacz,43167.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.