Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jak seriale niszczą małżeństwo i rodzinę

Seriale telewizyjne to doskonała broń w rękach kulturowych rewolucjonistów. Od dawna atakuje się w nich małżeństwo i rodzinę, promując homoseksualizm. Teraz ich twórcy idą krok dalej, pisze niemiecki publicysta katolicki, Mathias von Gersdorff.
„Seriale to od dawna jeden z najważniejszych instrumentów ideologicznej walki z małżeństwem i rodziną. Nie dość na tym, że praktycznie nieobecne są w nich stabilne i moralnie przykładne małżeństwa i rodziny. Seriale prowadzą nieustannie propagandę na rzecz dziwacznych praktyk seksualnych lub innych form związków” – pisze Mathias von Gersdorff na swoim blogu.


Publicysta wskazuje, że w tak zwanych „operach mydlanych” „normalne małżeństwa przedstawia się systematycznie jako pełne kryzysów lub rozbite, podczas gdy pary homoseksualne są zawsze przyjazne, gotowe do pomocy i przez wszystkich szanowane”.


Według autora teraz producenci seriali idą jeszcze dalej i chcą przełamać kolejne tabu. „To, co jeszcze kilka lat temu, było nie do pomyślenia, teraz coraz częściej jest pokazywane w serialach: to kazirodztwo” – pisze.


Von Gersdorff wskazuje, że związki miłosne pomiędzy rodzeństwem ukazane są między innymi w „Grze o Tron”, serialu historycznym „Rzym”, „Rodzinie Borgiów”, „Another Period”, „Weinberg”, „Dr House”, „Altes Geld”. Z kolei w produkcjach „Orły z Bostonu” i „American Horror Story” przedstawia się długoletnie związki między matką a synem. Wreszcie uczucia kazirodcze między ojcem a córką prezentują takie produkcje, jak „Angel” i „Archiwum X”, a między wujkiem a siostrzenicą - „Banshee”.


„Po raz kolejny okazuje się, jak silnie można wykorzystywać telewizję w roli broni rewolucji kulturowej, by zaatakować małżeństwo, rodzinę i chrześcijańskie fundamenty społeczeństwa” – puentuje von Gersdorff.


za:www.pch24.pl/jak-seriale-niszcza-malzenstwo-i-rodzine,48601,i.html#ixzz4Vvo09cw1

Copyright © 2017. All Rights Reserved.