Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Piotr Lisiewicz-Żakowski i wolność

Jacek Żakowski uszczypnął /.../ redakcję za krytykę sędziego Tulei po tym, jak ten przyznał olbrzymie odszkodowanie mafioso : „W końcu »GPC« reprezentuje obóz wolności... Chyba trzeba by troszkę zmienić ton i zacząć większą uwagę przywiązywać do wolności, a mniejszą do mściwości”.

Z czym mi się kojarzy wolność w III RP? Z moim krewnym z pierwszej Solidarności, który po 1989 r. założył mały warsztat. Nasłano na niego liczne kontrole. Natomiast esbek, który go prześladował, założył firmę w specjalnej strefie ekonomicznej. Kojarzy mi się z tym, jak w latach 90. organizowałem młodzieżową alternatywę, a panowie ze służb zastraszali właścicieli knajp, by nas z nich wyrzucali, żebyśmy nie wpływali źle na młodzież. Z zasiadaniem dziesiątki razy na ławach oskarżonych po happeningach z zarzutami tak doniosłymi, jak podawanie się za Lenina. Z telefonem na podsłuchu z powodu protestów przeciw inwazji Putina na Czeczenię – w 2002 r. znalazłem w sądowych aktach treść mojego dowcipu, który służby wzięły na serio. Z zamykaniem kibiców za odpalenie racy. Oczywiście Żakowski i jego koledzy, którzy pili w tym czasie drinki w „Sowach i Przyjaciołach”, nie mają pojęcia, o czym mowa.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl/93415-zakowski-i-wolnosc

Copyright © 2017. All Rights Reserved.