Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nauczycielki od Czarnego Protestu jednak bez kary?

Nauczycielki z Zabrza stają przed komisją dyscyplinarną w związku z popieraniem "Czarnego protestu".

Grupa nauczycielek z Zabrza 3 października w geście poparcia dla tzw. "Czarnego protestu" przyszła do szkoły ubrana na czarno. Kobiety robiły też sobie zdjęcia i umieszczały je na portalach społecznościowych, solidaryzując się z protestującymi tego dnia kobietami.

Sprawą nauczycielek zajmuje się komisja dyscyplinarna. Kobiety usłyszały zarzut dotyczący uchybienia godności zawodu nauczyciela. Jak na razie jedna z nich dowiedziała się, że nie zostanie ukarana.

Jak mówił adwokat kobiety Bartłomiej Piotrowski:

"Nie naruszyła żadnych przepisów. Komisja podzieliła moją argumentację, że każdy obywatel, również nauczyciel, nie tylko ma prawo mieć własne poglądy, ale również je wyrażać".

Adwokat zapowiada, że będzie podobnie argumentował w przypadku pozostałych nauczycielek.

Same zainteresowane mówią, że nie zrobiły nic złego.

"Jesteśmy niewinne. Niczego złego nie zrobiłyśmy. Dzisiaj zrobiłybyśmy to samo" - powiedziała jedna z nauczycielek w rozmowie z TVN24

za:www.fronda.pl/a/popieraly-czarny-protest-zajmie-sie-nimi-komisja,87244.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.