Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Absurdalny list do abp. Jędraszewskiego. Autorem m.in. Jan Hartman

Na łamach "Gazety Wyborczej" opublikowany dziś został absurdalny list skierowany do abp Jędraszewskiego. Żąda się w nim... odpolitycznienia Wawelu.

List podpisany został m.in. przez Jana Hartmana, Edwarda Nowaka czy Michała Rusinka. Czytamy w nim między innymi:

„Z niepokojem obserwujemy, jak to symboliczne dla Polski i drogie sercu każdego Polaka miejsce jest zawłaszczane przez jedną partię polityczną. Jest to kolejny krok w kierunku podziału społeczeństwa”

Autorzy listu twierdzą także, że:

„Jeszcze nigdy żadna partia polityczna ani żaden polski rząd nie posunął się tak daleko i nadużywał Wawelu i Katedry Wawelskiej w taki sposób. To nie jest miejsce na uroczystości partyjne organizowane, nawet, a może zwłaszcza, pod pretekstem odwiedzin grobu pary prezydenckiej”

Autorzy listu zwracają się więc do nowego metropolity krakowskiego o to, by ten Wawel odpolitycznił i „przywrócił należny szacunek”.

za:www.fronda.pl/a/absurdalny-list-do-abp-jedraszewskiego-autorem-min-jan-hartman,87671.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.