Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Porażający upadek moralny.

Znana dziennikarka twierdzi, że prostytucja, to praca jak każda inna

Czas skończyć z hipokryzją i zacząć traktować z szacunkiem seksworkerki i seksworkerów – oceniła Ewa Wanat, była redaktor naczelna regionalnej rozgłośni publicznej RDC. Jej zdaniem prostytucja, to praca ciężka, ale też „odpowiedzialna i pożyteczna”.


Swoje przemyślenia na temat prostytucji Ewa Wanat, była redaktor naczelna RDC, uzewnętrzniła na jednym z portali społecznościowych. Dziennikarka w swoim wpisie stwierdziła, że prostytucja – tu obrana w nowoczesne słowo „sexwork” - jest pracą, jak każda inna i powinna być legalna. Wanat oceniła, że jest to nie tylko ciężka praca, ale też „odpowiedzialna i pożyteczna”.


„Czas skończyć z hipokryzją i zacząć traktować z szacunkiem seksworkerki i seksworkerów. Zalegalizować sexswork, tak by pracownicy seksualni mieli te same prawa (i obowiązki oczywiście) tak, jak pracownicy innych branż” – napisała Wanat. Dziennikarka powołała się tu na doświadczenie Niemców. Tam „seksworkerzy” działają legalnie, płacą podatki, zrzeszają się w związki zawodowe i czynnie uczestniczą w życiu publicznym.


Wanat dopytywana o wiek emerytalny tej „grupy zawodowej” oceniła, że w tym zawodzie „nie ma granic”, a „klienci zainteresowani również wiekiem bardzo dojrzałym”. W dyskusji z internautami Wanat przekonywała, że w wielu krajach prostytucja jest „normalną częścią rynku pracy”. Zaś w Danii prostytutki zatrudnia nawet państwo, tzn. „rząd im płaci za usługi dla niepełnosprawnych”.


Źródło: dorzeczy.pl, Facebook

MA

Read more: http://www.pch24.pl/porazajacy-upadek-moralny--znana-dziennikarka-twierdzi--ze-prostytucja--to-praca-jak-kazda-inna,49914,i.html#ixzz4aZRB4HPC

za:http://www.pch24.pl/porazajacy-upadek-moralny--znana-dziennikarka-twierdzi--ze-prostytucja--to-praca-jak-kazda-inna,49914,i.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.