Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Powstrzymaj obrażanie Chrystusa Króla!

Środowiska lewackie po raz kolejny uderzyły w katolików. Tym razem za pośrednictwem portalu „Krytyka Polityczna”, który drwi z Chrystusa Króla oraz wiernych , którzy pragną Jego panowania w życiu osobistym i publicznym. Dość szargania świętości! Podpisz apel do Prokuratora Generalnego o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec bluźnierców.


„Krytyka Polityczna” uderzyła w najświętsze dla katolików wartości. W opublikowanym filmie „Co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski?”, mającym służyć jako spot reklamowy portalu, redakcja szydzi z Jezusa Chrystusa, Króla Polski oraz wiernych, którzy pragną, by Jezus zakrólował w ich sercach oraz w życiu publicznym.

Materiał filmowy przepełniony jest kłamstwem i stanowi manipulację nauki Kościoła Katolickiego. „Lewicowy Jezus” szydzi z Polaków, kpi z ich „przestarzałych” poglądów, takich jak tradycyjna rodzina, pragnienie zapewnienia pełnej ochrony każdego życia czy troska o przyszłość cywilizacji chrześcijańskiej, wyrażana poprzez niechęć do przyjmowania islamskich imigrantów.

Autorzy filmu przekraczają granice prowadzenia debaty publicznej, a inicjatywa nie ma nic wspólnego z poczuciem humoru. W obrzydliwy sposób sugeruje homoseksualne relacje pomiędzy Jezusem Chrystusem a Jego uczniami.

„Ta obrażająca uczucia religijne oraz zwykłe poczucie przyzwoitości wulgarna produkcja nie powinna pozostać bezkarna, a jej twórcy winni odpowiedzieć przed wymiarem sprawiedliwości” – czytamy w apelu kierowanym za pośrednictwem platformy protestuj.pl do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Obowiązujące w Polsce prawo, zgodnie z art. 196. kodeksu karnego, stoi na straży uczuć religijnych wszystkich Polaków. Osoby przekraczające tę normę, które publicznie znieważają przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

„Oczekuję, że Pan jako Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny nie przejdzie obojętnie wobec tak haniebnego aktu nienawiści wobec wiary katolickiej godzącego w najświętsze dla Polaków wartości i podejmie odpowiednie kroki, aby realizatorzy spotu reklamowego „Co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski?” oraz ich mocodawcy stanęli przed sądem” – czytamy w apelu.

Petycję wyrażającą sprzeciw wobec działań „Krytyki Politycznej” oraz zawierającą żądanie podjęcia kroków prawnych wobec osób odpowiedzialnych za bluźniercze praktyki, można podpisać i wysłać za pośrednictwem portalu protestuj.pl. Dołącz do protestu, nie pozwól na bezkarne szydzenie z najważniejszych dla Polaków Osób i wartości! Wspólnie możemy powstrzymać kampanię bluźnierstw wymierzoną w polskich katolików.

za:www.pch24.pl/powstrzymaj-obrazanie-chrystusa-krola-,50467,i.html#ixzz4ccsmRI4a

***
Biedni, zwiedzeni, pokręceni w darowanym człowieczeństwie ludzie. Idą na zatracenie. Wieczne. Jak im pomóc ?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.