Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Absurdalny atak „Newsweeka” na metropolitę krakowskiego. W dniu wspomnienia świętego StanisławaPostępowcy nie przepuszczą żadnej okazji, by uderzyć w Kościół. A jeśli hierarcha jest prawdziwym katolikiem, to w lewackich mediach nie może liczyć nawet na szczyptę taryfy ulgowej. Najnowszy „Newsweek” postanowił zaatakować arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. I to w dniu wielkiego święta Kościoła w Polsce. Przelana na papier złość to jednak lista nudnych i oklepanych frazesów, które jedynie w oczach i tak wrogiej arcybiskupowi lewicy mogą pokazać go w złym świetle.

8 maja przypada wspomnienie świętego Stanisława, biskupa i męczennika. Hierarcha zamordowany przez władzę świecką w XI wieku jest głównym patronem Polski, jednak oprócz tego zaszczytnego tytułu o zasięgu ogólnonarodowym, duchowny ze Szczepanowa trwa w pamięci katolików w południa kraju – o krakowskich metropolitach mówi się, że zasiadają na tronie właśnie świętego Stanisława. Tekst szkalujący następcę św. Stanisława, księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ukazał się akurat w numerze „Newsweeka” przeznaczonym na tydzień trwający od 8 do 14 maja.

Nie wiadomo czy autorka owego artykułu zdaje sobie sprawę, jakie wspomnienie przypada w kalendarzu liturgicznym 8 maja, redaktorzy zamawiający tekst zapewne jednak o tym wiedzieli. Niewątpliwie pisząc swój tekst Aleksandra Pawlicka dążyła do uderzenia w hierarchę na wszystkich możliwych frontach. Taki atak może jednak jedynie „przekonać przekonanych” i zniechęcić do metropolity tylko zadeklarowanych antyklerykałów.

Już sam tytuł tekstu sugeruje wrogie nastawienie medium Tomasza Lisa do metropolity. „PiSkup” – nazywa Marka Jędraszewskiego red. Aleksandra Pawlicka. Dalej w tekście niechęci do hierarchy również nie brakuje. Co innego z konkretnymi zarzutami - tych jest jak na lekarstwo.

Zdaniem tygodnika do wad metropolity zaliczyć należy sceptycyzm wobec „otwarcia” Kościoła, przyjmowania imigrantów z krajów islamskich czy organizowanie spotkań z księdzem profesorem Dariuszem Oko. Źle widziane przez lewaków jest również powątpiewanie przez abp. Jędraszewskiego w zadekretowaną przez mainstream wersję wydarzeń z 10 kwietnia roku 2010. W temacie smoleńskim tygodnik kierowany przez Tomasza Lisa rozpisuje się zresztą najmocniej.

Lewicowe medium próbuje również opisywać byłego ordynariusza łódzkiego jako tyrana, który kierując pracami tamtejszego Kościoła – uwaga, rzecz niesłychana! – wymieniał proboszczów. Metropolita krakowski w czasach posługi w Łodzi miał być też – próbuje przekonywać tygodnik – złym szefem gdyż… wymagał dyscypliny od duchownych. Ponadto w tym czasie na obchodach święta Trzech Króli w centralnej Polsce spontanicznie zjawili się działacze Młodzieży Wszechpolskiej i ONR.

Ciężko dociec jaki morał płynie z tekstu red. Pawlickiej, gdyż poza paradną listą rzekomych zarzutów pod adresem abp. Jędraszewskiego w tekście nie znajdziemy absolutnie nic. „Newsweek” pokusił się więc po prostu o kolejny tekst o „złym biskupie nacjonaliście”. To wielce znamienne, że w krakowskiego arcypasterza lewacy uderzają właśnie ósmego dnia maja, w dniu wspomnienia świętego Stanisława - biskupa, który poniósł śmierć w Krakowie, gdyż bronił chrześcijańskiego ładu moralnego w ojczyźnie.

za: www.pch24.pl/absurdalny-atak-newsweeka-na-metropolite-krakowskiego--w-dniu-wspomnienia-swietego-stanislawa,51365,i.html#ixzz4gUzbdXkU

Copyright © 2017. All Rights Reserved.