Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Złodzieje z teczką

 

Nie da się rozliczyć złodziejstwa w Polsce przy pomocy sądownictwa. W czasie ostatnich 20 miesięcy przekonaliśmy się, kim są tzw. elity prawnicze w naszym kraju. Można powiedzieć, że z pewnością przeczytały one i przyswoiły sobie opinię Dona Corleone z „Ojca chrzestnego”, który mawiał, że „jeden prawnik ze swoją teczką może nakraść więcej niż stu facetów z rewolwerami”.

Niestety w Polsce mieliśmy setki prawników, dla których prawo, zasady, moralność cechują tylko dających się doić frajerów. Dość przypomnieć, że jeden z głównych macherów przy tzw. reprywatyzacji był prezesem sądu dyscyplinarnego warszawskiej adwokatury. Im dalej w las, tym jest gorzej.

Umoczeni w złodziejski proceder są też sędziowie i prokuratorzy. Dlatego uważam, że nie doczekamy się jakichkolwiek kar. Jako społeczeństwo możemy jednak zyskać wiedzę i wyższy stopień świadomości o praktykach, których dopuszczały się Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Każda publiczna debata, zeznania, świadkowie dostarczają dowodów na to, że w 2015 r. Polacy podjęli słuszną decyzję. Za skalę złodziejstwa PO i PSL-u ostatecznie powinny dostać wilczy bilet.

Jacek Liziniewicz

za: http://niezalezna.pl/101324-zlodzieje-z-teczk

Copyright © 2017. All Rights Reserved.