Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemiecka telewizja nie przeprosi za polskie obozy

Mimo nakazu wydanego przez sądy w Polsce i Niemczech, niemiecka telewizja ZDF odmawia przeprosin więźnia KL Auschwitz za używanie określeń „polskie obozy koncentracyjne”.

Stacja wnosi o nieuwzględnianie w Niemczech polskiego wyroku, wskazując na rzekome ingerencje obecnych polskich władz w niezawisłość sądów.

Już w grudniu 2016 r. ZDF miała przeprosić Karola Tenderę – taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Krakowie. Przeprosiny miały być przez miesiąc umieszczane na stronie głównej niemieckiego nadawcy. Zamiast wskazanej treści przeprosin w witrynie internetowej ukazało się ogólnikowe oświadczenie stacji, które zostało głęboko ukryte przed odwiedzającymi portal ZDF. Strona polska reprezentowana przez kancelarię prawną radcy Lecha Obary domagała się jednak przed niemieckimi sądami wyegzekwowania wyroku. Sprawę wygrała. Sąd Krajowy w Moguncji wydał klauzulę wykonalności w sprawie przeprosin. ZDF, która nie poczuwa się do żadnej winy, złożyła apelację od decyzji mogunckiego sądu.

Niemiecka stacja wielokrotnie używała fałszywego historycznie określenia „polskie obozy zagłady” wobec niemieckich obozów koncentracyjnych

za: http://gpcodziennie.pl


Autor: Maciej Marosz

Pozostało 51% treści.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.