Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zadanie Timmermansa

Ultimatum, jakie wystosował wobec polskich władz pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, oprócz aroganckiego, by nie rzec bezczelnego, tonu razi również skrajnym brakiem kompetencji prawnych.Dotyczy to zarówno zakresu prawa polskiego, jak i europejskiego. O ignorancji na temat prawdziwych problemów naszego wymiaru sprawiedliwości już nie wspomnę. Przyczyna tej stałej agresji KE jest jedna. Całkowicie zdominowana przez Niemcy biurokracja brukselska ma nie dopuścić, by Polska stała się normalnym krajem, urządzonym w zasadzie na wzór większości państw tzw. starej Europy. Wprost przeciwnie, w interesie niemieckiej dominacji na Starym Kontynencie jest, aby Polska pozostała słabym, postkolonialnym państwem, które nie będzie w stanie przeciwstawić się ekonomicznej (przede wszystkim) eksploatacji swoich obywateli.

Autor: Adrian Stankowski Źródło: Gazeta Polska Codziennie

za: http://niezalezna.pl
                                                                              ***

Ministerstwo Sprawiedliwości oraz resort spraw zagranicznych RP stanowczo zareagowały na słowa wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który w środę po raz kolejny krytycznie wypowiedział się o sytuacji politycznej w naszym kraju. – Polacy kategorycznie domagają się szacunku – powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Na środowym posiedzeniu unijni komisarze po raz kolejny pochylili się nad sytuacją w Polsce, głównie w kontekście reformy sądownictwa. Na konferencji prasowej po posiedzeniu Frans Timmermans nie szczędził gorzkich słów pod adresem Polski. Stwierdził m.in., że wspomniana reforma wprowadza „dyskryminację płci” ze względu na różny czas przechodzenia w stan spoczynku kobiet i mężczyzn. Wiceszef KE zażądał od polskich władz, by w ciągu miesiąca rozwiązały wszystkie „zidentyfikowane” przez Brukselę problemy wokół polskiego wymiaru sprawiedliwości. Timmermans zapomniał jednak, że ustawa o reformie sądownictwa została zawetowana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę i nie ma szans, by ją uchwalono w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Mimo to KE zagroziła, że jeżeli Polska nie ustosunkuje się do rekomendacji komisarzy, wówczas zostanie wszczęta wobec naszego kraju procedura z art. 7 ust. 1. Traktatu o UE (tj

Pozostało 50% treści.
Autor: Konrad Wysocki

/.../

za: http://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.