Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lech Makowiecki - Kultura niepodległa?

„Kultura Niepodległa" to nowy, apolityczny ruch artystów i ludzi kultury, którzy mają już dość marginalizowania ich działań. Do akcji przyłączyli się już między innymi

Krystyna Janda, Andrzej Pągowski, Maja Ostaszewska, Andrzej Seweryn i wielu, wielu innych”. Tyle z manifestu opublikowanego w „Newsweeku”.

Liczni sygnatariusze tej odezwy nie protestowali, gdy rządząca Platforma okradała artystów (likwidacja 50 proc. uzysku, VAT na koncerty etc.); oni odbijali to sobie na lukratywnych zleceniach. Ci sami, którzy wspierali obrazoburczą „Klątwę” czy pornografię w Teatrze Polskim, mówią teraz o przywróceniu misji w publicznych mediach. Wiecujący z KOD-em i totalnymi targowiczanami artyści żądają dziś kultury niepodległej.

Jak niewiele ma to wspólnego z nadchodzącym jubileuszem wyzwolenia... Ignacy Paderewski przewraca się w grobie!

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.