Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wulgarny atak na dziennikarzy TVPObrzucenie jajkami rządowej limuzyny, groźby użycia broni i koktajli Mołotowa, wulgarne wyzwiska pod adresem dziennikarzy TVP, próba zablokowania wyjazdu posłów z Sejmu – tak manifestowali przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim swoje przywiązanie do prawa „obrońcy konstytucji”.

– Trzeba przyznać, że opozycja skutecznie do takiej postawy zachęca – ocenia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Opatrzone hasłem „Takie czasy” zdjęcie zatrzymanej przez policję Klementyny Suchanow, wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, obiegło internet. Zwolennicy opozycji nie wspominają jednak, że w piątek kobieta wraz z kilkoma innymi osobami obrzuciła jajkami rządowe limuzyny wyjeżdżające z Pałacu Prezydenckiego. Po wszystkim napisała na Facebooku: „Proszę mnie dobrze zrozumieć, śniły mi się dzisiaj w nocy mołotowy. Jaja to naprawdę daleko idący kompromis”.

Tego samego dnia przed Sejmem protestujący przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości zaatakowali dziennikarzy TVP. – Więcej mam szacunku dla ku... spod latarni niż dla ciebie – wykrzykiwał do reporterki stały uczestnik antyrządowych protestów. Wcześniej zagroził operatorowi kamery. – Nie dotykaj nikogo, ku…, bo ci łapy połamiemy, zobaczysz – mówił. – Idź, będą cię golić – słychać w tle na nagraniu

/.../
Autor: Dorota Łomicka

Pozostało 51% treści.

za: http://gpcodziennie.pl
                                                                            ***

       Zniszczono witrynę biura poselskiego PiS w Warszawie. Sprawca krzyczał: „Ja zrobię z wami porządek”

Witryna przy wejściu do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie została oblana farbą przez nieznanego sprawcę. Lokal przy ulicy Puławskiej był już wcześniej celem ataków chuliganów. – Jestem oburzony takimi atakami – stwierdził Andrzej Melak, poseł PiS.

Ofiarą wandali padło kolejne biuro posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj drzwi wejściowe do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie zostały pomazane farbą. Zdarzenia zostało nagrane na kamerę monitoringu.

Wcześniej zerwano i zniszczono tablicę biura poselskiego Kosmy Złotowskiego – eurodeputowanego PiS oraz posła Łukasza Schreibera z tej samej partii. Do biura posłanki PiS wpadł agresywny mężczyzna i krzyczał: „Ja zrobię z wami wszystkimi porządek”.

Wszystko może mieć swój początek w jawnym nawoływaniu do nienawiści przez Andrzeja Rozenka.

W waszym otoczeniu są biura poselskie, mieszkania ludzi z PiS. To ci, którzy wam to zrobili. Oni nie mogą czuć się komfortowo – mówił na wiecu w Koninie Rozenek, polityk w przeszłości związany z partią Palikota, a obecnie z SLD.

I tak dziś dokonano aktu wandalizmu niszcząc witrynę w biurze poselskim Andrzeja Melaka,  Ewy Tomaszewskiej i Jarosława Krajewskiego na ul Puławskiej 130 w Warszawie.

Nasze biuro było już celem ataków. Wówczas na szybie znalazły się napisy na kartonie i od razu pojawiła się telewizja TVN, która filmowała to zdarzenie. Jestem oburzony tymi atakami – powiadomił nas Andrzej Melak.

 
Źródło: niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.