Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bogdan Dobosz - Bez kamuflażu

Komisarz Unii Europejskiej ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa, były minister spraw zagranicznych Grecji Dimitris Awramopulos skomentował na łamach portalu „Politico” kwestię migracji w Europie. Jest to materiał porażający, który ujawnia rzeczywiste intencje „elit” UE fundujących Europie m.in. wielokulturowość.

Tekst, praktycznie bez żadnych niedomówień, mówi o konieczności pogodzenia się z nieuchronną inwazją migrantów na starzejącą się Europę. Dla eurokomisarza to nie tylko walka z wiatrakami, ale konieczność społeczna i ekonomiczna. Awramopulos pisze: „czas spojrzeć prawdzie w oczy – nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie powstrzymać migracji”, więc „musimy uznać, że migracja i różnorodność są nową normą”.

Chociaż dają się słyszeć głosy sprzeciwu kilku krajów wspólnoty, w tym Polski, to komisarz stwierdza autorytatywnie: „Głupotą jest sądzić, że migracja zniknie, jeśli będziemy mówili o niej ostrym językiem. Naiwnością jest sądzić, że nasze społeczeństwa pozostaną homogeniczne i wolne od imigrantów, jeśli tylko odgrodzimy się od nich płotami. Nierozsądnie jest myśleć, że imigranci pozostaną po drugiej stronie Morza Śródziemnego, jeśli tylko okaże się im solidarność pod względem finansowym”

zawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

GPC numer 1913 - 29.12.2017 › Publicystyka

za: http://gpcodziennie.pl
                                                                                   ***

Czy to tylko "komisaryczne" osłabienie umysłu, czy?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.