Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. Lemański kpi z „Deklaracji Wiary” ministra zdrowia. Mocna odpowiedź ks. Isakowicza-Zaleskiego

Suspendowany ksiądz Wojciech Lemański zakpił na Facebooku z „Deklaracji Wiary” nowego ministra zdrowia profesora Łukasza Szumowskiego. Postępowy kapłan w swoim ataku zahaczył także o Różaniec!

Zdecydowanie odpowiedział mu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.


„Fajne zdjęcie. Sporo mówi. No i ten podpis o deklaracji wiary. Gdyby to zdjęcie wywiesić w szpitalach i przychodniach, niektórzy chorzy wyzdrowieliby na sam widok” – zaczął swój skandaliczny wpis ks. Lemański, dołączając do tekstu artykuł o nowym ministrze zdrowia, Łukaszu Szumowskim. Artykuł pochodził oczywiście z portalu „Gazety Wyborczej”.

„Był już kiedyś taki, nazywał się Kaszpirowsky. Tamten miał łagodniejszy wzrok. Ale jak tamten na człowieka patrzył, to ponoć herbata w szklance przed telewizorem nie stygła, a kwiatki więdły nawet te sztuczne. Ten spojrzy i już wiesz, że nie będzie podwyżek dla pielęgniarek, ani dla rezydentów. Emeryci niech Bogu dziękują za te tanie leki, których się przy poprzedniku nałykali. O zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia możemy się co najwyżej pomodlić. Do kolejnych występów WOŚP zostało już tylko kilka dni, więc może jeszcze nie zdąży rzucić żadnej klątwy” – stwierdził duchowny kojarzony z polskojęzycznymi środowiskami lewicowo-liberalnymi, po czym zahaczył o tematy religijne oraz medyczne, kpiąc nie tylko z naturalnych metod leczenia niepłodności, ale również… kaplic w szpitalach oraz w pewien sposób z modlitwy.

Już sobie wyobrażam podwyżki dla kapelanów i dotacje na kaplice szpitalne. Różaniec zamiast śniadania. Pielgrzymka wokół szpitala w ramach rehabilitacji. Naturalne porody. Ziołoterapia wspomagana naprotechnologią. Z Białorusi i z Ukrainy sprowadzimy babki szeptuchy. Ja nie lekarz, Pan Bóg lekarz, ciebie boli.....” – napisał na FB ks. Lemański.

 Skandaliczny tekst spotkał się z krytyką księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

 „Ileż pogardy dla innych musi mieć ten suspendowany duchowny, aby wypisywać takie brednie, kpiąc sobie nawet z Różańca. A co on sam uczynił dla służby zdrowia oraz osób chorych, niepełnosprawnych i cierpiących? Niech się bije we własne piersi a nie w cudze” – napisał na Facebooku legendarny kapelan „Solidarności”, a zarazem duchowny zaangażowany w niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.