Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dwa wywiady, dwie mentalności

Do niezwykle ciekawej konfrontacji doszło pomiędzy byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim a prezydentem Andrzejem Dudą. Oczywiście nie chodzi o ich wspólne spotkanie, do tego, mam nadzieję, nigdy nie dojdzie. Chodzi o to, że obaj panowie udzielali wywiadu o tej samej godzinie i na ten sam temat.

Kwaśniewski był przepytywany przez Monikę Olejnik w studiu TVN-u, a Duda w TVP przez Bronisława Wildsteina. Temat ten sam, czyli kryzys w stosunkach na linii Polska–Izrael. To była znakomita lekcja dla wszystkich, którzy jeszcze nie zrozumieli, jak dużo w Polsce się zmieniło przez ostatnie dwa lata. Prezydent Andrzej Duda mówił: „Jako państwo, jako naród mamy prawo bronić się przed ewidentnym pomówieniem, przed ewidentnym zakłamywaniem prawdy historycznej; mówienie o odpowiedzialności Polaków za Holokaust jest dla nas ciosem w twarz”. W tym samym czasie Aleksander Kwaśniewski powiedział: „Utrwalamy stereotyp Polaków, którzy jednak są antysemitami, są nacjonalistami, którzy mają swoje za paznokciami i nie chcą się do tego przyznać”. Te wywiady wystarczą za odpowiedź, czym się różni sposób myślenia o Polsce obecnych władz, a czym tych, którzy Polskę mają za nic.


Ryszard Kapuściński


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.