Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kneset nie uznał rzezi Ormian za ludobójstwo.

 Ks. Isakowicz-Zaleski: "Co za zakłamanie! A przy tym bezczelnie oskarża się premiera Morawieckiego"

W minionym tygodniu parlament Izraela odrzucił wniosek o uznanie rzezi Ormian z czasów I wojny światowej za ludobójstwo.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Dr Jabłonka: Holocaustu nie można zawężać do tragedii Żydów. Czy męczeństwo Ormian albo zagłada Polaków były czymś gorszym?

Prezydent Duda: „Nie sposób wyobrazić sobie historii Rzeczypospolitej bez wkładu Ormian”.

Pomimo argumentacji wnioskodawcy, że kraj, który przeszedł Holokaust, powinien uznać ludobójstwo Ormian i wyznaczyć dzień pamięci ofiar, projekt został odrzucony podczas środowego głosowania. Całą sytuację w ostrych słowach skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kneset #Izrael nie uznał ludobójstwa #Ormianie. Co za zakłamanie! A  przy tym jeszcze bezczelniejsze oskarża Polaków i @MorawieckiM! Na co potrzebny nam taki”sojusznik”? Co #Polska zyskuje na wspieraniu go w jego konflikcie z #Palestyna i światem arabskim?
— napisał na Twitterze duchowny.

„Oby nigdy więcej nie było tragedii podobnych do tej” - papież oddał hołd ofiarom rzezi Ormian. /.../

Przypomnijmy, że masakry i deportacje, które miały miejsce w latach 1915-17 Ormianie nazywają ludobójstwem. Według ich szacunków śmierć w tamtym okresie poniosło około 1,5 miliona ludzi. Turcja do dziś zaprzecza ludobójstwu, co ma znaczne odbicie w funkcjonowaniu tego kraju na arenie międzynarodowej.

Parlament Holandii może uznać ludobójstwo Ormian. „Nie możemy podważać historii z obawy przed sankcjami”

Erdogan coraz bardziej ofensywny! W rozmowie z Angelą Merkel ostrzega, że uchwała o ludobójstwie Ormian zaszkodzi stosunkom z Turcją

Turcy mieszkający w Niemczech negują ludobójstwo Ormian! Protesty przeciwko uchwale Bundestagu potępiającej Imperium Osmańskie

wkt/twitter
.
autor: Notujemy ...

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.