Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Żakowski o "rasistowskim i antysemickim obozie dobrej zmiany". Lisicki: O czym Pan opowiada?!

/.../ W dzisiejszym programie "Moja strona. Bitwa redaktorów" Paweł Lisicki i Jacek Żakowski komentowali grafikę Wirtualnej Polski przedstawiającą poobijanego premiera Mateusza Morawieckiego. Ilustracja dotyczyła - rzecz jasna - sporu polsko-izraelskiego

oraz wypowiedzi szefa rządu w Monachium, w której wspomniał o "żydowskich sprawcach".

"Premier jest politycznie poturbowany"

– Ja jestem zwolennikiem daleko idącej, twórczej działalności artystów. Traktuje to jako formę artystycznego wyrazu – mówił o samej okładce redaktor naczelny "Do Rzeczy". Paweł Lisicki ocenił, że to, co się wydarzyło w ostatnim czasie w oczywisty sposób obciąża politycznie premiera. Zgodził się także ze stwierdzeniem, że jest on "politycznie poturbowany".

– Jednak jest też tak, że od początku w tym nieszczęsnym sposobie prac i kształcie tej ustawy, ważnym wydarzeniem było to wystąpienie w Monachium – mówił. Publicysta podkreślił, że o ile zgadza się z tym, że należy mówić o współpracy Żydów z systemem niemieckim, o tyle ważne jest kiedy, co i jak się mówi. – W tym przypadku forma i moment, jakie premier znalazł, były wyjątkowo nieszczęśliwe. Natychmiast cała fala negatywnych opinii odżyła ze zwielokrotnioną siłą – wskazywał.

"Zabrzmiał jak klasyczny antysemicki kacyk"

Jacek Żakowski zapytany, czy ostatnie wydarzenia osłabiają Morawieckiego, odparł "zależy gdzie". – W nacjonalistycznym obozie dobrej zmiany, rasistowskim, antysemickim... – zaczął publicysta, jednak słowa te spotkały się z natychmiastową reakcją Lisickiego. – Nie ma takiego obozu! O czym Pan opowiada? – pytał redaktor naczelny "Do Rzeczy". Kontynuując swój wywód, Żakowski tłumaczył, że w tym właśnie obozie pozycja premiera się umocniła. – Na Zachodzie jest obciążeniem. Zabrzmiał jak klasyczny antysemicki kacyk – podsumował publicysta.

za: https://dorzeczy.pl

                                                                               ***
Bywały zlecenia na elementy antysocjalistyczne - trzeba było orać. Jest zlecenie na "antysemityzm" Polaków, to się bierze. Kto mówi, że lekkie jest życie redaktorów...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.