Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Feministki nie odpuszczają. Chcą demoralizującej seksedukacji w szkołach!

Parlamentarzystki reprezentujące Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz aktywistki „Czarnego Protestu” poinformowały we wtorek o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących „projektu wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej”.

Projekt przygotowany wspólnymi siłami parlamentarnych feministek oraz pozaparlamentarnych „kobiet wyzwolonych” zakłada m.in. wprowadzenie od VI klasy szkoły podstawowej obowiązkowego przedmiotu o nazwie „Wiedza o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa oraz metodach i środkach świadomej prokreacji”. Zajęcia obejmowałyby co najmniej 14 godzin lekcyjnych rocznie.

- Projekt nie jest odważny, dlatego że chcemy budować jak największą przestrzeń do dialogu i dyskusji, nie chcemy nikogo zrazić, chcemy dyskutować – oceniła podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Monika Wielichowska. Dodała, że największym problemem związanym z edukacją seksualną w polskich szkołach jest to, że „młodzież czerpie wiedzę na jej temat najczęściej z internetu lub od rówieśników”. – Musimy to zmienić, stąd nasza akcja – podkreśliła.

W ocenie Aleksandry Śniegockiej-Goździk reprezentującej „Czarny Protest”, projekt ma służyć „bezpieczeństwu dzieci i młodzieży”. Feministka wyraziła nadzieję, że zostanie on przyjęty przez Sejm.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie głos zabrała również poseł Monika Rosa z Nowoczesnej. –  Młodzież nie ma żadnej wiedzy na temat antykoncepcji. Chcemy się dowiedzieć, jakie są ich realne potrzeby – powiedziała.

W podobnym tonie wypowiedziała się poseł Urszula Pasławska z PSL. Jej zdaniem „właściwie wszystkie partie opozycyjne w Sejmie” widzą potrzebę wprowadzenia w polskich szkołach nowoczesnej edukacji seksualnej. - Ta ustawa jest, z jednej strony, wyjściem naprzeciw tym oczekiwaniom, ale też wielką wartością – podkreśliła i dodała, że przedłożony projekt jest „merytoryczny, a nie polityczny”.

Projekt złożony w Sejmie to odpowiedź środowisk lewicowych na podpisaną pod koniec stycznia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podstawę programową dla szkół ponadpodstawowych, a szczególnie zawarte w niej wytyczne dotyczące przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”. Zastrzeżenia w tej kwestii, zupełnie odmienne od feministycznych, przedstawił m.in. Instytut Ordo Iuris, który wskazywał, że „nowa podstawa programowa poświęcała mało uwagi roli małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, będącego podstawą życia rodzinnego”.

Interwencja Ordo Iuris zakończyła się sukcesem, ponieważ MEN wzbogaciło program „WDŻ” o postulowaną przez instytut tematykę trwałości małżeństwa oraz wagi odpowiedniego przygotowania do małżeństwa.

/.../

TK

za: http://www.pch24.pl/feministki-nie-odpuszczaja--chca-demoralizujacej-seksedukacji-w-szkolach-,58561,i.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.