Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto w Brukseli głosował przeciw Polsce? R. Czarnecki ujawnił też, co się działo za kulisami

Na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego eurodeputowani przegłosowali projekt rezolucji, który „z zadowoleniem” przyjmuje decyzję Komisji Europejskiej z 20 grudnia o aktywowaniu art. 7 ust. 1 traktatu w odniesieniu do sytuacji w Polsce i popiera wezwanie Komisji skierowane do polskich władz w celu rozwiązania problemów.

/.../ To już doprawdy przypomina jakąś kiepską operę mydlaną. Debata nr 9. na temat Polski, kompletnie pusta sala, posłowie wolą napić się drinka w przylegającym do europarlamentu barze o wdzięcznej nazwie "Myszka Mickey" - zdradził w rozmowie z niezalezna.pl Ryszard Czarnecki.

- "Myszka Mickey" i tamtejsze drinki są ważniejsze, niż stan praworządności w Polsce i trudno się dziwić posłom, którzy woleli drinka od kolejnej porcji bełkotu i kłamstw na temat praworządności w naszym kraju. Sama rezolucja w sensie formalno-prawnym nic nie zmienia. PE sam z siebie uczynił membranę KE, która w tej kwestii podjęła decyzję już w grudniu. W praktyce to, co się dziś stało jest tego powtórzeniem i nie wzbudziło to żadnego zainteresowania. Przy pierwszych debatach dzwonili do nas dziennikarze zagraniczni, teraz już wszyscy wiedzą, że ten temat nikogo nie interesuje - powiedział nam Czarnecki.

Eurodeputowany z ramienia PiS zdradził, że nawet parlamentarzyści z nieprzychylnej Polsce grupy zadeklarowali głosowanie przeciwko rezolucji.

- Podeszła do mnie europosłanka z grupy, która nas atakuje, z grupy Liberałów i powiedziała, że oni wszyscy będą głosować przeciwko tej rezolucji - zaznaczył Czarnecki.

Polityk odniósł się również do działań totalnej opozycji, która do ostatniej chwili podejmowała wszelkie działania, by namówić eurodeputowanych do głosowania za rezolucją uderzającą w nasz kraj.

- W ten sposób politycy Platformy, którzy twierdzą, że PO nie powinna brać udziału w głosowaniu, zamiast Polski bronić, są dla niej Poncjuszem Piłatem. To wezwanie polityków Platformy, oraz posłów Nowoczesnej o to by "dowalić" własnej ojczyźnie, jest napisaniem przez nich wspólnie kolejnego rozdziału do znanej książki Aleksandra Bocheńskiego "Dzieje głupoty w Polsce" - stwierdził polityk.

Ryszard Czarnecki powiedział nam też, że wspierał kampanię prof. Zdzisława Krasnodębskiego, który został wybrany na jego następcę na stanowisku wiceprzewodniczącego PE.

- Wspierałem kampanię prof. Krasnodębskiego, będę go wspierał już jako wiceprzewodniczącego. Mam nadzieję, że otrzyma ważną tekę w ramach pracy PE, dlatego będę go wspierał. Cieszę się, że to właśnie on jest moim następcą, choć wiemy o akcji "hakowej" totalnej opozycji. W PE puszczano w sposób pantoflowy wśród europosłów z innych krajów jego twitty. To wszystko było kolportowane, by zmniejszyć jego szanse w głosowaniu - zauważył europoseł.
/.../

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.